Home / Slider / Dominator z Wyspy Man i mistrz BSB pojadą w WSBK z dzikimi kartami

Dominator z Wyspy Man i mistrz BSB pojadą w WSBK z dzikimi kartami

Peter Hickman zaliczy za tydzień w Donington Park swój trzeci w karierze występ w World Superbike. Anglik jest świeżo po kolejnej rewelacyjnej dla niego edycji Isle of Man TT. Skorzysta z motocykla BMW M1000RR zespołu FHO Racing dla którego jeździ w British Superbike, z elektroniką w specyfikacji WSBK.

Wcześniej Hickman pojechał jedną rundę w 2012 (niesklasyfikowany, 9) roku na Suzuki, i potem na fabrycznym BMW w 2019 (7, nie ukończył, 11). Zadanie nie będzie łatwe, bowiem mimo że motocykl, jakim pojedzie to „jego” maszyna z BSB, ale będzie musiał dopasować się do różnic sprzętowych w WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hickman w tym roku wygrał aż pięć wyścigów na Wyspie Man – w klasach Senior TT, Supertwin TT, Superstock TT oraz Superbike TT. W BSB radzi sobie nieco słabiej, bowiem zajmuje 8. miejsce, bez ani jednego finiszu w TOP3. Rok temu Hickman wygrał dwa wyścigi w BSB.

Ale to nie koniec dobrych wieści dla fanów brytyjskiego ścigania, bowiem Donington Park w końcu będzie miejscem debiutu w WSBK dla mistrza British Superbike, Tarrana Mackenzie. Mackenzie miał jechać już podczas rundy w Assen, ale doznał kontuzji podczas testów i opuścił pierwsze dwie rundy BSB.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Mackenzie lub Hickman staną na podium w Donington Park?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Mackenzie nie ma formy po kontuzji ;) Nawet o punkty będzie ciężko w jego wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,483 sek