Home / WSBK / Dzikie karty na rundę Nurburgring

Dzikie karty na rundę Nurburgring

Ilość zawodników, którzy ustawią się na starcie do niedzielnych wyścigów podczas rundy na Nurburgringu, powiększy się o dwóch kierowców. Będą nimi kierowcy startujący z dzikimi kartami,  którzy na stałe jeżdżą w niemieckiej serii Superbike.  

Pierwszym z dwójki wspomnianych kierowców jest Markus Reiterberger. W tym sezonie bardzo dobrze prezentuje się w swojej serii i na jego półmetku znajduje się na pozycji lidera. Podczas zbliżającej się rundy, dosiądzie motocykla BMW S1000RR przygotowanego przez Alfa Technik i wystartuje pod szyldem Van Zon Remeha BMW.

Natomiast drugi z kierowców, który pojawi się na torze Nurburgring to Matej Smrz – młodszy brat dobrze znanego wszystkim fanom WSBK, Jakuba Smrza. Matej, będzie z kolei reprezentował barwy zespołu MGM Racing, który przygotuje dla niego Yamahę YZF-R1. Będzie to pierwsza Yamacha w stawce WSBK, od czasu odejścia fabrycznego zespołu z końcem sezonu 2011.

AUTOR: migal

komentarze 4

  1. Zawsze mnie zastanawiało jedno: jak się czyta nazwisko „Smrz”? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,479 sek