Home / WSBK / Francis Batta rezygnuje z WSBK?

Francis Batta rezygnuje z WSBK?

Ducati Alstare

Francis Batta nie doszedł do porozumienia z Aprilią i po wcześniejszym rozstaniu z marką Ducati, zespołu Alstare prawdopodobnie zabraknie w World Superbike. Nie oznacza to jednak, że belgijski menedżer zupełnie zrywa z wyścigami.

Batta ma zamiar wystawić zespół w wyścigowej serii samochodowej SuperTouringSeries, do tej pory znanej jako Superstars International, mając do dyspozycji auta marki Jaguar. Coraz szybciej rozwijające się mistrzostwa są nieco zbliżone do niemieckiego DTM. Serią Superstars zarządzali  bracia Flammini, którzy stali na czele WSBK, zanim cykl został przejęty przez Dornę. Obecnie prawa do serii posiada firma Pan Asia Racing Enterprise, a dyrektorem wykonawczym został Daniel Audetto – były menedżer zespołu F1 – Super Aguri.

Źródło: gpone.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Teraz te mistrzostwa zostały przejęte przez Brytyjczyków i mają się nazywać SuperTouringSeries.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,348 sek