Home / WSBK / Ireneusz Sikora w WSBK Thailand! Informacja prasowa

Ireneusz Sikora w WSBK Thailand! Informacja prasowa

fot. Mateusz Jagielski / PSP / PhotoactionAktualny motocyklowy Mistrz Polski w kategorii Superbike, Ireneusz Sikora wystartuje w drugiej rundzie Mistrzostw Świata World Superbike na nowym w kalendarzu torze Chang International Circuit w Tajlandii.

Już 22 marca o godzinie 7:00 spełni się sen wszystkich polskich kibiców. W drugiej rundzie Mistrzostw Świata World Superbike wystartuje Polak, Ireneusz Sikora! Dzięki specjalnemu zaproszeniu otrzymanemu od znanego węgierskiego zespołu BMW Team Toth, aktualny Motocyklowy Mistrz Polski wystartuje właśnie w jego barwach, na specjalnie przygotowanym do wyścigów najwyższej klasy BMW S1000RR, z seryjnym silnikiem oraz zmodyfikowaną skrzynią biegów. Dla Irka Sikory jest to ogromna szansa na sprawdzenie się wśród takich sław jak Jonathan Rea, Tom Sykes, Leon Haslam, Randy de Puniet, czy choćby Troy Bayliss, który zdobył Mistrzostwo WSBK aż trzykrotnie.

Irek Sikora trafi pod skrzydła doświadczonego zespołu o kilkunastoletniej historii. Team Toth został założony w 2003 roku i przez sześć kolejnych lat uczestniczył w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP w kategoriach 125cc i 250cc. W jego szeregach zaczynało wiele dzisiejszych gwiazd takich jak Hector Barbera, Mattia Pasini czy też Imre Toth. W 2010 roku węgierski zespół postanowił przenieść się do kategorii World SuperSport, natomiast rok temu zadomowił się w najwyższej kategorii motocykli seryjnie produkowanych, czyli World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sikora będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas drugiej rundy WSBK, która odbędzie sie na torze Chang International Circuit, położonym w Tajlandii. Ten 4,5 kilometrowy obiekt pojawia się w kalendarzu WSBK po raz pierwszy, co znacznie wyrównuje szanse wszystkich zawodników. Irek intensywnie przygotowywał się do tego startu, dlatego od pierwszego treningu oprócz zdolności szybkiego uczenia się nowych torów, będzie mógł od razu zaprezentować świetną formę.

Start Irka Sikory w World Superbike jest wielkim wydarzeniem w historii polskiego sportu motorowego. WSBK to absolutnie najwyższa półka jeśli chodzi o motocykle wyłącznie seryjnie produkowane. W tej niesamowicie prestiżowej serii brali udział najszybsi motocykliści świata, tacy jak Carl Fogarty, Troy Bayliss, Max Biaggi, Colin Edwards bądź Noriyuki Haga. Wyzwanie jest ogromne, presja również. Nasz Mistrz staje jednak do walki o tytuł najszybszego Polaka w długoletniej historii World Superbike.

Kibiców z pewnością ucieszy fakt, iż zmagania Ireneusza Sikory będzie można śledzić na żywo na ogólnodostępnym kanale Eurosport oraz Eurosport 2 w dniu 22.03 o godzinie 7:00 (pierwszy wyścig) oraz 10:30 (drugi wyścig). Powtórki wyścigów będzie można obejrzeć tego samego dnia o 8:00 (Eurosport 2) i 17:30 (Eurosport).

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 2,348 sek