Home / Slider / Jonas Folger zadebiutuje w World Superbike!

Jonas Folger zadebiutuje w World Superbike!

Jonas Folger, który ma na koncie jedno podium w MotoGP, w przyszłym miesiącu wystartuje z dziką kartą w rundzie World Superbike w Barcelonie. Niemiec planuje na stałe przenieść się do tego cyklu.

27-latek pojedzie Yamahą R1 prywatnego zespołu MGM Racing, w dniach 19-20 września. Będzie to jego pierwszy wyścig rangi mistrzostw świata od ubiegłorocznego GP Austrii, gdy pojechał w Moto2 dla zespołu Petronasa. W sumie przejechał wtedy pięć wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Folger rozpoczął karierę na motocyklu superbike w sierpniu. W zeszły weekend w niemieckich mistrzostwach IDM, na torze Assen wywalczył dublet. Nic więc dziwnego, że obrał taką drogę kariery.

Przypomnijmy, że z MotoGP musiał wycofać się po tym, jak zdiagnozowano u niego syndrom Gilberta. Potem po powrocie krótko był testerem Yamahy. W planie na 2020 rok miał więcej dzikich kart w WSBK, ale pokrzyżowała je pandemia koronawirusa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Dobrze że wraca do ścigania. Może się odnajdzie w Superbike’ach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,225 sek