Home / Moto2 / Moto3 / Kohta Nozane zamieni WSBK na Moto2

Kohta Nozane zamieni WSBK na Moto2

Yamaha ogłosiła, że jej zawodnik w World Superbike – Kohta Nozane – zmieni serię wyścigową na sezon 2023. Japończyk będzie startował w Moto2.

Nozane stracił posadę w prywatnym zespole GRT Yamahy, bowiem ekipa ta będzie mieć o wiele bardziej doświadczoną dwójkę: z MotoGP przejdzie Remy Garnder, tymczasem druga posada powędruje do Dominique’a Aegertera, który rywalizował z sukcesami w wielu różnych cyklach. Ostatnio zdobywał tytuły w Moto2 i World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marka z Iwaty nie chce jednak rozstawać się definitywnie z mistrzem All-Japan Superbike z 2020 roku i daje mu szansę kontynuowania jazdy w Moto2, w zespole Yamaha VR46 Master Camp. Nozane w WSBK jeździ drugi sezon, jednak nie jest w stanie choćby dorównywać Garretowi Gerloffowi, który również nie będzie jeździł w zespole GRT, bowiem przejdzie do Bonovo BMW.

KOhta Nozane nie będzie debiutantem w grand prix, bowiem ma na koncie cztery wyścigi w Moto2 w sezonach 2012-2013. Pojechał nawet w MotoGP, zastępując w GP Japonii 2017 Jonasa Folgera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Od kiedy Aegerter zdobywał ostatnio jakieś tytuły w Moto@? :o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,285 sek