Home / WSBK / Locatelli z Yamahą przynajmniej do 2023 roku

Locatelli z Yamahą przynajmniej do 2023 roku

Rewelacyjny debiutant w World Superbike – Andrea Locatelli – przedłużył kontrakt z Yamahą i pozostanie w fabrycznej ekipie przynajmniej do 2023 roku. Yamaha znalazła wreszcie skład, który regularnie pozwala jej na walkę o czołowe pozycje i zwycięstwa.

Mistrz World Superbike miał zaledwie jednoroczny kontrakt na sezon 2021, z opcją przedłużenia na rok 2022. Jednak jak na debiutanta osiąga znakomite wyniki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mało który zawodnik który przechodzi do WSBK jako mistrz świata WSSP od razu potrafi być konkurencyjnym. Przepadali m.in. Lucas Mahias czy Randy Krummenacher. Z Locatellim jest inaczej. Po połowie sezonu, gdy Włoch kręcił się w okolicy TOP10, nagle wyniki uległy znacznej poprawie.

I tak, Locatelli ma już trzy miejsca na podium, czwartą pozycję w generalce ale co najważniejsze, w ostatnich 12. wyścigach przed feralnym sobotnim wyścigiem w Barcelonie, ani razu nie zajął miejsca gorszego niż piąte!

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 2,283 sek