Home / WSBK / Matteo Baiocco zastąpi kontuzjowanego Niccolo Canepę

Matteo Baiocco zastąpi kontuzjowanego Niccolo Canepę

W zespole Red Devils Roma pojawi się nowy kierowca. Będzie nim Matteo Baiocco, który zastąpi kontuzjowanego Niccolo Canepę podczas ostatnich dwóch rund tego sezonu World Superbike Championship. Pierwsza z nich zostanie rozegrana 23 września w portugalskim Portimao, a sezon zakończy się 7 października na torze Magny Cours we Francji.

Warto przypomnieć, że zawodnik Red Devils RomaNiccolo Canepa, podczas treningu rozgrywanego na niemieckim torze Nurburgring uległ wypadkowi, na skutek którego doznał złamania prawej nogi. Kontuzja ta skutecznie wyeliminowała go w walce o punkty w tym sezonie.

Choć pierwotnie szef zespołu  Andrea Petricca przyznał, że nie myślał o zastępstwie swojego etatowego zawodnika, teraz wiadomo, że będzie nim Matteo Baiocco. Baiocco właśnie obronił swój tytuł w CIV Superbike Champinship, a dodatkowo  dodatkowo zaliczył 54 starty w WSBK. Brał on również czynny udział w testach Ducati Panigale.

Jego ostatni występ na arenie World Superbike Championship, miał miejsce podczas czerwcowej rundy na torze Misano. Z dziką kartą, reprezentował wtedy w barwy zespołu Barni Racing Team Italia, zajmując 15 lokatę w pierwszym i 10 lokatę w drugim wyścigu.

„Jestem bardzo zadowolony z tej wielkiej szansy danej mi przez Andrea Petricca i jego zespół „powiedział Baicocco. „Szansa jazdy w dwóch rundach Mistrzostw Świata Superbike  zawsze jest wielką rzeczą, choć oczywiście przykro mi, że Niccolo jest kontuzjowany i życzę mu z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia. Wiem już wiele  technicznych rzeczy, które są częścią zespołu Red Devils Roma, jak również znam 1198 i mam nadzieję, znaleźć dobre wyczucie zarówno motocykla jak i całego teamu.”

„Po wygraniu włoskiego tytułu w Superbike kontynuuję szkolenie, zarówno w siłowni jak i na torze – rozwijając nowe Ducati Panigale,  którym niedawno jeździłem na Mugello. Chcę podziękować Racing Barni dla którego jeździłem w tym roku, za udzielenie mi zielonego światła do jazdy w dwóch rundach Mistrzostw Świata i z którymi mam świetne relacje. Oczywiście zrobię wszystko, aby uzyskać dobre wyniki, nie tylko dla tych, którzy we mnie wierzą, ale również aby pokazać się w World Superbike, gdzie mam nadzieję jazdy na stałe w przyszłym roku.” zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,497 sek