Home / WSBK / Niccolo Canepa zastąpi Carlosa Checę

Niccolo Canepa zastąpi Carlosa Checę

Team Ducati Alstare zadecydował już kto zastąpi kontuzjowanego, etatowego kierowcę jakim jest Carlos Checa. Podczas najbliższych zawodów, jakie odbędą się na torze Laguna Seca, barwy tego zespołu reprezentować będzie Niccolo Canepa.

Młody włoski kierowca, regularnie startuje w tym sezonie w pucharze FIM Superstock 1000 w barwach zespołu Barni Racing Team, będąc obecnie wiceliderem klasyfikacji generalnej. Występ na obiekcie Mazda Raceway Laguna Seca, nie będzie dla niego tegorocznym debiutem w klasie Superbike. Dzięki porozumieniu jakie zawarły zespoły Ducati Alstare i Barni Racing, można było go już bowiem dopingować podczas rundy na Donington Park pod koniec maja, w których startując z dziką kartą zgromadził 21 punktów, kończąc wyścigi odpowiednio na 8 i 13 miejscu.

Teraz będzie miał możliwość wzbogacenia swojego dorobku punktowego na torze, na którym jeździł ostatnio w 2009 roku, w trakcie swojego debiutu w  klasie królewskiej – MotoGP.

„Jestem bardzo zadowolony z tej okazji. Wyścigi na Laguna Seca na fabrycznym Ducati to naprawdę coś niesamowitego.” – powiedział Niccolo Canepa. „Czuję się pewnie, ponieważ Laguna Seca powinien dobrze pasować Ducati, a dodatkowo tak się składa, że to jeden z moich ulubionych torów. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, menadżerowi Marco Barnabò, menadżerowi projektu Ducati SBKErnesto Marinelli i szefowi zespołu Ducati AlstareFrancisowi Batta za danie mi tej możliwości. Będzie to dla mnie pracowity miesiąc i postaram się zrobić wszystko – również z myślą o przyszłym sezonie. Chciałbym także życzyć Carlosowi [Checa – przyp.red.] szybkiego powrotu do zdrowia.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,503 sek