Home / WSBK / Nowy rozkład weekendu WSBK

Nowy rozkład weekendu WSBK

Podczas sezonu 2014 dojdzie do kilku zmian w trakcie weekendu World Superbike. Komisja WSBK ogłosiła, że kwalifikacje będą wyglądały podobnie jak te w MotoGP. Zostanie skrócona też przerwa pomiędzy wyścigami w niedziele.

W serii World Superbike będą 3 treningi wolne. Najszybsi zawodnicy trafią od razu do drugiej, 15 minutowej, sesji kwalifikacyjnej. Dołączy do nich kilku najlepszych jeźdźców z Q1.

Kolejną nowością będzie skrócenie procedury startowej, a więc podczas, gdy wyścig zostanie zatrzymany, nie będzie już pół godzinnej przerwy pomiędzy jego wznowieniem.

W niedzielę, kiedy odbywają się aż cztery wyścigi – dwa Superbike, Supersport i Superstock 1000, pierwszy z nich rozpocznie się o 10:30 a ostatni o 14:30. Do tej pory drugi wyścig WSBK, kończący weekend, zaczynał się o 15:30.

Również przewidziane będą punkty karne dla zawodników, tak jak zostało to wprowadzone w tym roku w MotoGP. Z tą jednak zmianą, że punkty będą „wisiały” na koncie zawodnika przez pełne 12 miesięcy kalendarzowych, a nie zerowane na końcu danego sezonu.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. Stary system kwalifikacji WSBK bardziej mi pasował od tego jaki jest teraz w MotoGP…

    Choć mogli zmienić to tak, że w Q1 jest 21 kierowców, w Q2 – 15, a w Q3 – 9; każda z części trwa odpowiednio po 20, 15 i 10 minut. Taki system powinni dać i do WSBK, i do MotoGP.

  2. W MotoGP nie ma tylu startujących

  3. Jak tak dalej pójdzie to w WSBK i Motogp będą takie same przepisy i takie same tory a chyba nie o to chodzi, wiem, że jest kryzys, ale żeby upodabniać te dwie serie za wszelką cenę to chyba nie jest atrakcyjne.

  4. Wszystko niby po to, żeby gorszy zespoły też miały swoje „5 minut” w transmisji tv ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 2,629 sek