Home / WSBK / OFICJALNIE: Nicolo Bulega dołączy do Bautisty w fabrycznym Ducati!

OFICJALNIE: Nicolo Bulega dołączy do Bautisty w fabrycznym Ducati!

Nicolo Bulega dołączy do fabrycznego zespołu Ducati w World Superbike na sezon 2024, zastępując Michaela Rubena Rinaldiego. 23-letni Włoch przechodzi do WSBK z World Supersport, gdzie obecnie prowadzi w klasyfikacji na fabrycznym Ducati Panigale V2. Bulega będzie partnerem obecnego mistrza, Alvaro Bautisty, który wcześniej przedłużył umowę z Ducati na sezon 2024.

Bulega zachwycił Ducati swoimi występami testowymi na motocyklu V4 R Superbike, co zaowocowało jego bezpośrednim wejściem do fabrycznego zespołu. Dyrektor Generalny Ducati Corse, Gigi Dall’Igna, określił go jako bardzo utalentowanego jeźdźca, a jego doświadczenie, pomimo młodego wieku, może być kluczowe w rywalizacji w trudnym wyzwaniu jakim będzie WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bulega przeszedł do World Supersport w zeszłym roku, gdy zajął czwarte miejsce w klasyfikacji, teraz jednak wygrywając już aż dziewięć z 16 wyścigów w sezonie 2023. Prowadzi obecnie z przewagą 46 punktów nad najbliższym rywalem.

Co do przyszłości Rinaldiego na sezon 2024, pozostaje ona niejasna. Spekulowano o jego możliwym przejściu do Hondy jako zastępstwo za Ikera Lecuonę, jednak taki ruch zależałby od przeniesienia Lecuony przez markę do MotoGP. Jeśli to się nie uda, najbardziej prawdopodobną opcją pozostania w stawce dla Rinaldiego byłby start na satelickim Ducati. Jedno z miejsc jest już jednak przewidziane dla Andrei Iannone, który wraca po zawieszeniu dopingowym.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawe jak wytrzyma presję, bo z głową bywało różnie. Wolałbym chyba w fabryce Bassaniego. Poprzednim sezonem zasłużył na to ewidentnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,906 sek