Home / WSBK / PATA Honda po testach na Motorland Aragon

PATA Honda po testach na Motorland Aragon

W sobotę, zespół PATA Honda zakończył swoje dwudniowe testy. Jonathan Rea oraz Leon Haslam mieli okazję jeździć na torze Motorland Aragon, gdzie w słonecznych, choć chłodnych i wietrznych warunkach pracowali nad motocyklem w specyfikacji na sezon 2014.

Dwa dni, które Jonathan Rea spędził na torze położonym niedaleko miejscowości Alcaniz w Hiszpanii, były pierwszą – od czasu nieszczęśliwego wypadku na Nurburgringu, możliwością intensywnego treningu na motocyklu. Wraz ze swoim zespołowym kolegą – Leonem Haslamem, mieli możliwość pracy nad zawieszeniem oraz pakietem elektroniki.

„Wiele pracowaliśmy nad elektroniką, abym uzyskał pewność jazdy jakiej oczekiwałem. Próbowaliśmy również wiele ustawień przedniego widelca Ohlins w specyfikacji na sezon 2014, co było interesujące. Jestem bardzo zadowolony z pracy jaka wykonaliśmy oraz z tego że mogłem dużo jeździć.” – powiedział Jonathan Rea, który swoje najszybsze okrążenie wykonał na poziomie 1m57,4s. „Teraz czekam już na kolejne testy, które odbędą się w Jerez, gdzie mam nadzieję, że moja kondycja fizyczna będzie troszeczkę lepsza niż tutaj.”

„Pierwszy dzień nie był za dobry, ponieważ mieliśmy pewne problemy i byłem w stanie wykonać tylko 30 okrążeń, co nie było tym czego oczekiwałem. Ale drugi dzień był o wiele lepszy i wykonaliśmy wiele rzeczy z naszej listy kontrolnej. Moje czasy podczas SC1 były całkiem dobre, ale nie miałem możliwości poprawić wyniku z SC0 (1m58.5s.), bo zabrakło nam czasu. Ale jestem dużo bardziej pewny siebie przed kolejnymi testami w Jerez, które odbędą się w przyszłym tygodniu.” – powiedział Leon Haslam.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,345 sek