Home / WSBK / Paweł Szkopek: Cieszę się z punktu na Misano

Paweł Szkopek: Cieszę się z punktu na Misano

13433113_656533631164557_3466622662481149081_o

Paweł Szkopek ukończył sobotni wyścig ósmej rundy mistrzostw świata World Superbike na piętnastym miejscu. Po widowiskowej pogoni na włoskim torze Misano jedyny Polak w stawce zyskał aż siedem pozycji, sięgając po swój pierwszy w tym roku i siedemnasty w karierze punkt w MŚ motocykli produkcyjnych Superbike i Supersport.

Dziewięciokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych i aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw kraju klasy Superbike, w World Superbike ściga się od kwietniowej, czwartej rundy w holenderskim Assen. Startujący Yamahą R1 węgierskiej ekipy Team Toth, motocyklista z Dobrzykowa w poprzednich wyścigach MŚ systematycznie podkręcał tempo, aż wreszcie w sobotę widowiskowo sięgnął po swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

„Cieszę się z kolejnego punktu w mistrzostwach świata” – mówi Paweł Szkopek. „Ani przez chwilę nie wątpiłem, że uda nam się w tym roku walczyć w punktowanej piętnastce. Po udanych treningach krótka sesja kwalifikacyjna nie poszła po naszej myśli. Na szybkim kółku przyblokował mnie jeden z rywali, a gdy zjechałem po nowe opony czasówkę przerwała przedwcześnie czerwona flaga. Musiałem więc ruszać z odległej, dwudziestej drugiej pozycji, ale wiedziałem, że jeśli utrzymam równe tempo z treningów, zaprocentuje to na mecie i tak się stało. Wystartowałem świetnie i natychmiast wyprzedziłem sześciu zawodników, ale następnie straciłem całą przewagę, gdy w dwóch kolejnych zakrętach spowolniły mnie wywrotki rywali.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Spadłem na koniec stawki, ale nie zamierzałem się poddawać i jechałem dobrym tempem, systematycznie wyprzedzając kolejnych zawodników. Dzisiaj z pewnością trudno było walczyć o więcej, ale przeanalizujemy teraz dokładnie dane, a jutro po starcie spróbuje jak najdłuższej utrzymać się za czołową grupą, powtórzyć dzisiejszy wynik i powalczyć o kolejne punkty. Dziękuję wszystkim polskim kibicom za gorący doping, a także mojej ekipie i naszym partnerom.”

13416947_656533541164566_6254317355968477855_o

Jutro, w niedzielę, Pawła Szkopka czeka drugi wyścig ósmej rundy w Misano – relacja o godzinie 13:00 w Eurosporcie 2, a w poniedziałek oficjalne testy. Wyścigi kolejnej, dziewiątej rundy, odbędą się w połowie lipca na amerykańskim torze Laguna Seca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,464 sek