Home / Slider / Petrucci w szpitalu. Start w Assen raczej wykluczony

Petrucci w szpitalu. Start w Assen raczej wykluczony

Danilo Petrucci miał wypadek podczas jazdy na motocyklu motocrossowym w czwartek, przygotowując się do kolejnej rundy WSBK w Assen. Włoch natychmiast po wypadku trafił do szpitala. Petrux poinformował o swojej kondycji prosto z łóżka szpitalnego. Jego zdaniem, to jeden z groźniejszych upadków jakie przytrafiły mu się w całej karierze.

Teraz zawodnik Barni Ducati przejdzie operację złamanej szczęki i prawego obojczyka. „Wczoraj podczas treningu motocrossowego straciłem kontrolę nad motocyklem przed skokiem,” – powiedział. „To był jeden z najstraszniejszych upadków w moim życiu. Złamałem kilka zębów, szczękę na dwie części, obojczyk i łopatkę oraz doznałem różnych skaleczeń skóry.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Barni Ducati wydało oświadczenie, w którym zespół potwierdził: „W wyniku upadku podczas treningu na motocyklu motocrossowym Danilo Petrucci doznał złamania prawego obojczyka i szczęki. Zawodnik zespołu Barni Spark Racing Team pozostał przytomny, a teraz czeka go operacja. Danilo był w Cingoli na dniu przygotowań do kolejnej rundy WSBK.”

Holenderska runda odbędzie się już za tydzień, i jest praktycznie przesądzone, że Petrucci nie weźmie w niej udziału, choć jeszcze tego nie potwierdzono oficjalnie.

Źródło: crash.net
Fot.: facebook.com/danilopetrucci9

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy uważasz, że zawodnicy powinni dostać zakaz treningów na motocrossie z powodu kontuzjogenności?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,885 sek