Home / Slider / Razgatlioglu robił symulacje wyścigu. P2 dla Locatellego

Razgatlioglu robił symulacje wyścigu. P2 dla Locatellego

Andrea Locatelli z Yamahy zajął drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji pierwszego dnia treningów przed rundą WSBK na torze Phillip Island w Australii. Wraz ze swoim zespołem nadal demonstrują mocne tempo zarówno na jednym okrążeniu, jak i w symulacjach wyścigu. Natomiast Toprak Razgatlıoğlu miał trudny dzień i zajął dziesiąte
miejsce.

Mimo że Locatelli zaliczył mały wypadek na drugim treningu, to pozostaje w formie z zimowych testów. Zawodnicy i zespół mają jeszcze jeden trening przed pierwszym wyścigiem sezonu, który odbędzie się jutro wieczorem.

Andrea Locatelli: P2 – 1’31.069s: „To była naprawdę dobra popołudniowa sesja, ponieważ byliśmy również szybcy na starych oponach, a także mieliśmy P2 rano. Miałem tylko mały wypadek i musimy zrozumieć, co się stało, ale sądzę, że to normalne po wielu okrążeniach na torze. Warunki toru były trochę inne niż rano i niestety, kiedy miałem wypadek, był to na szybkim okrążeniu. Myślę, że byłem blisko 1:31.0s, co byłoby dobre w gorących warunkach! Ale to naprawdę dobry znak, ponieważ R1 jest naprawdę dobrym motocyklem nawet w tych warunkach. Nadal mamy kilka opcji opon, więc zobaczymy, co się stanie jutro. Ale czuję się naprawdę dobrze na motocyklu i mamy naprawdę dobry rytm, więc myślę, że możemy zwiększyć tempo na wyścig. Ogólnie czuję się pewny siebie, więc nie mogę się doczekać, aby wyjechać na tor i zacząć pierwszy wyścig!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Toprak Razgatlıoğlu: P10 – 1’31.560s: „Dzisiaj popołudniu było niewiarygodnie gorąco! Po raz pierwszy zobaczyłem na asfalcie temperaturę 51-52 stopni. Przeprowadziliśmy symulację wyścigu na innych oponach, ale wyglądało to niezbyt szybko, ale też nie źle – próbowaliśmy też nowych ustawień do wyścigu. Skupiam się tylko na symulacji wyścigu, ponieważ muszę zrozumieć, jak zachowuje się motocykl po 10 okrążeniach. Musimy też zrozumieć, która opona jest lepsza na wyścig. Na Superpole potrzebuję dobrego czasu okrążenia i muszę zacząć jazdę z przodu. Ale jutro pogoda wygląda na chłodniejszą, co pomoże w utrzymaniu się na torze. Zobaczymy, ale dzisiaj nie było mi łatwo. Wyścig jest zawsze dla mnie najważniejszy, ale jestem gotów do walki – postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy.”

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,335 sek