Home / Slider / Roberto Rolfo żegna się z padokiem Superbike

Roberto Rolfo żegna się z padokiem Superbike

 

Od lewej: Roberto Rolfo, Christoffer Bergman i Alexis Masbou

Afera związana z mafijnym praniem brudnych pieniędzy, której konsekwencją było wyrzucenie Grillini Suzuki z MŚ Superbike [LINK], przypieczętowała też los Roberto Rolfo. Włoch zakończył już karierę w padoku Mistrzostw Świata. Nie oznacza to jednak, że tego sympatycznego zawodnika nie zobaczymy już w żadnym wyścigu.

Roberto Rolfo skończy w marcu 38 lat. Gdyby nie to, że szef zespołu Glillini był zamieszany w szemrane interesy i znajduje się teraz w areszcie, Robi byłby najstarszym zawodnikiem w World Superbike w sezonie 2018.

Z powodu całej aferty debiut nowego Suzuki GSX-R 1000 stanął pod znakiem zapytania. Zdaje się jednak, że będzie nam dane zobaczyć motocykl marki z Hamamatsu na polach startowych, o czym pisałem już wcześniej [LINK].

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas, gdy drugi zawodnik Gabriele Ruiu znalazł azyl u Pedercini Kawasaki w Superstock 1000, Robi Rolfo wciąż pozostawał bez pracodawcy. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, zwłaszcza, że inauguracja sezonu już w przyszłym tygodniu, a wszystkie miejsca w dobrych zespołach zostały obsadzone.

Rolfo nie myślał jednak nigdy o emeryturze i atrament z jego pióra zasech na kontrakcie innych mistrzostw. Będzie jeździł w Mistrzostwach Świata Endurance w zespole Moto Ain Yamaha, w klasie Superstock. Tym samym Włoch wciąż pozostanie obecny w wyścigowym światku.

Samemu zawodnikowi w nowych, długodystansowych wyścigach nie są jednak stawiane wysokie wymagania. „Cieszę się naprawdę z tego, że mogę sprawdzić się w nowej dyscyplinie.” – zapewnia pochodzący z Turynu Włoch. „Jestem pewien, że współpraca z Moto Ain Yamaha będzie dobra, a zespół jest bardzo profesjonalny.”

Jako ciekawostkę dodam, że kolegami zespołowymi Rolfo będą Christoffer Bergman i znany z Grand Prix Alexis Masbou.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.comp; opracowanie własne
Fot.: Team Moto Ain

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,259 sek