Home / Slider / Sofuoglu: „Odrzuciłem ofertę Yamahy”

Sofuoglu: „Odrzuciłem ofertę Yamahy”

Spośród wszystkich zawodników World Superbike, tylko trzech ma kontrakt na 2024 rok – Alvaro Bautista (Ducati), Garrett Gerloff (BMW) i Jonathan Rea z Kawasaki. Mistrz świata tej serii z 2021 roku – Toprak Razgatlioglu, jak się okazuje nie tylko rozważa przejście do MotoGP, ale także zmianę producenta w padoku Superbike. Potencjalną opcją dla Turka ma być BMW lub Kawasaki.

Kenan Sofuoglu, który jest menedżerem Topraka, w rozmowie z Speedweek.com udzielił informacji na temat rozmów, jakie prowadzi: Odrzuciłem ofertę Yamahy. Nie zaoferowali nam tego, czego oczekiwaliśmy. Powiedziałem Yamasze, że czekam na ofertę do Katalonii, i że do tej rundy nie będę rozmawiał z nikim innym. Teraz rozmawiam też z innymi. Mam ofertę od BMW, rozmawiam też z Kawasaki i producentami z MotoGP. Toprak w wysokim stopniu myśli o BMW. Nie mam oferty z Hondy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Kiedy przeszliśmy do Yamahy w 2020, wielu odradzało mi tego ruchu, mówiąc że to popsuje karierę Topraka. Toprak nie jest w tym momencie w pełni usatysfakcjonowany w Yamasze, przez co nie widzimy teraz najlepszej wersji Topraka. Pozytywną rzeczą jest to, że Yamaha zaoferowała nam kontrakt długoterminowy, oraz mamy bliskie relacje z Yamahą Turcja. Nie spieszę się z niczym, być może nie podejmiemy decyzji gdzie Toprak będzie jeździł aż do lata.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 6

  1. Może Toprak za Marca Marqueza w Hondzie?

  2. Wróci MM i na tej Hondzie będzie w czołówce (do teraz ma więcej punktów niż Mir)
    Toprak umie jeżdzić i wydaje mi sie że odnalazłby sie w Hondzie lepiej niż Mir, Pol czy nawet Lorenzo Ale musiałby sie 'wjeżdzić’ w ten sprzęt więc gdyby go chcieli to nie byłoby mrzonkowych plotek tylko jakieś konkretne wieści na ten temat Ten sezon HRC ma w sumie już stracony Testerzy nie są dość szybcy żeby jakieś dane przekazywać ,Mir sie wywraca a Rins jeżdzi na tym co mu odpowiada i jest w tym stanowczy-co pochwalam
    Najlepiej jakby Honda pogadała z Suzuki i wzięła od niż rame z ostatnich występów z Motogp.na stół i niech porównują ze swoją ,kopiują udoskonalają itd. Bo na tym motocyklu tylko Marquez potrafi jeżdzić którego nie ma

    • Czasy gdzie robilo sie moto pod kierowce juz dawno minely. To nie to co dawniej ze byly 4 fabryki i crt jako zapchaj dziury żeby nie było ze sie sciga 8 motocykli. Motocykl ma byc przyjazny dla kierowcy i byc konkurencyjny na wszystkich torach. Ma dawac wyraznie kiedy dochodzi do limitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,490 sek