Home / Slider / Suzuki z dziką kartą w WSBK w Navarrze

Suzuki z dziką kartą w WSBK w Navarrze

Po raz pierwszy od 2018 roku, Suzuki będzie reprezentowane w stawce World Superbike. W hiszpańskiej rundzie w Navarrze w przyszły weekend na GSX-R1000 wystartuje Japończyk Naomichi Uramoto.

Uramoto ściga się obecnie w hiszpańskich mistrzostwach superbike właśnie na Suzuki, dla zespołu JEG Racing. 27-latek ma na koncie jeden start w grand prix – w 2016 roku pojechał w Moto2 na Motegi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jest to oczywiście w pełni „prywatny” występ Suzuki. Ostatni raz z GSX-R1000 korzystano w 2018 roku na Donington Park, gdy z dzikimi kartami pojechali Bradley Ray z Gino Rea.

Oficjalne starty Suzuki zakończyły się w 2015 roku, gdy z tych motocykli przestała korzystać ekipa Crescent. Teraz ten zespół operuje fabrycznym zgłoszeniem Yamahy – z Toprakiem Razgatlioglu i Andreą Locatellim.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,299 sek