Home / Slider / Tom Sykes z powrotem na BMW

Tom Sykes z powrotem na BMW

Dziś rano otrzymaliśmy informację, że po czterech rundach sezonu 2023, w których Tom Sykes zdobył zaledwie 1 punkt, Brytyjczyk odchodzi z Kawasaki Puccetti. Dwie godziny później BMW ogłosiło, iż mistrz świata Superbike’ów z sezonu 2013 będzie zastępował Michaela van der Marka w nadchodzących testach i wyścigach, podczas gdy Holender leczy złamaną nogę.

Tom Sykes zaliczył ciężki początek tego sezonu. Z powodu częstych problemów technicznych, Brytyjczyk ukończył zaledwie połowę z dwunastu wyścigów w jakich startował, a w punktującej piętnastce dojechał tylko raz, na 15. miejscu w drugim wyścigu w Assen. Sykes powiedział: „Nie wahałem się dołączając do zespołu Kawasaki Puccetti, pomagając im w udoskonalaniu ich Ninjy ZX-10RR. Mam nadzieję, że wszystkie dane, które dla nich zgromadziłem podczas testów i pierwszych wyścigów, pomogą im w wygrywaniu wyścigów w przyszłości.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brytyjczyk pojawi się na BMW M1000RR podczas dwudniowego testu w Misano, w tym tygodniu; oraz możliwie podczas najbliższych wyścigów, jeżeli do zdrowia nie wróci Michael van der Mark. Sykes skończył swoją przygodę z BMW, wraz z końcem 2021 roku, by w następnym sezonie startować w mistrzostwach Wielkiej Brytanii na Ducati. Tak mówił o swoim powrocie do niemieckiej marki: „Nie mogę się doczekać, by na jakiś czas powrócić do BMW Motorrad Motorsport i ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team. Będę ciężko pracował, by pomóc im tak bardzo, jak to możliwe. Znam ich od początku, byłem zaangażowany w rozwijanie BMW M1000RR. Teraz mam okazję, by znów przyczynić się do całego procesu. Jestem podekscytowany, by spróbować BMW M1000RR, na teście w Misano. Jednocześnie życzę mojemu byłemu koledze z zespołu wszystkiego najlepszego na drodze powrotu do zdrowia, podczas gdy ja dam z siebie wszystko, by zastąpić go jak najlepiej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,246 sek