Home / Slider / Vierge: To podium jest naszą nagrodą. Wypowiedzi zawodników WSBK po 2. wyścigu

Vierge: To podium jest naszą nagrodą. Wypowiedzi zawodników WSBK po 2. wyścigu

Po zdominowaniu porannego wyścigu Superpole przez fabryczny zespół Yamahy i zwycięstwie Topraka Razgatlioglu, Alvaro Bautista (Ducati) wrócił na najwyższy stopień podium w drugim wyścigu. Trzecie miejsce w długim niedzielnym wyścigu zajął Xavi Vierge, gwarantując Hondzie pierwsze podium w 2023 roku, a sobie pierwsze w karierze WorldSBK. Do mety nie dojechał Jonathan Rea (Kawasaki), który w ten weekend zdobył zaledwie 13 punktów.

Alvaro Bautista: P10 (start) -> P1 (finisz): „To był niesamowity dzień. Wszystko zaczęło się w wyścigu Superpole, a potem drugi wyścig. Zaliczyłem rano wywrotkę, gdyż po tym jak wyprzedził mnie Jonathan, wjechałem na brudną część toru. Do drugiego wyścigu startowałem z 10. pozycji, nie było łatwo, też dlatego że nie ma tu wielu okazji do wyprzedzania. Po czerwonej fladze, myślałem że nie uda mi się dogonić Rinaldiego, który miał świetne tempo. Jednak ostatecznie znalazłem się blisko niego i udało mi się zdobyć 1. pozycję. Jesteśmy bardzo pewni siebie, i chcemy pozostać konkurencyjni.”

Toprak Razgatlioglu: P1 -> P2: „To nie był dla mnie łatwy weekend, miałem słabe starty do wyścigów. Próbowaliśmy znaleźć lepsze ustawienia i dzisiaj czułem się dużo lepiej niż wczoraj. W wyścigu Superpole, dałem z siebie wszystko i wreszcie wygrałem. Byłem jednak skupiony na drugim wyścigu, gdyż było tam do zgarnięcia więcej punktów, trochę pechowo z czerwoną flagą. Bez niej, może bym wygrał, bo zauważyłem że Rinaldi zaczynał mieć problemy z oponami. Czasem trzeba sobie uświadomić – ta pozycja jest ok – a czasem walczysz o zwycięstwo. Dzisiaj zrozumiałem, że Bautista był bardzo mocny na końcu drugiego wyścigu. Próbowałem go dogonić, ale było to niemożliwe. Skończyliśmy na podium, więc jestem szczęśliwy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Xavi Vierge: P6 -> P3: „To jest niewiarygodne jak bardzo się cieszę. Zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy, ale nigdy nie byliśmy w stanie stanąć na podium. Początek sezonu był bardzo ciężki, ale cały zespół mocno mnie wspierał, i tutaj, w Indonezji dali mi szybki motocykl. To nie był łatwy dzień. Mieliśmy dwie czerwone flagi. Rano dobrze pojechaliśmy, awansowałem z 13. na 6. miejsce, i startowałem z drugiego rzędu w drugim wyścigu. Byliśmy na trzeciej pozycji, miałem dobre tempo i byłem szybki kiedy zatrzymali wyścig. To prawda, że Rinaldi wyjechał poza tor, ale my też byliśmy na limicie z oponami i nie popełniliśmy błędu. To podium jest naszą nagrodą. Poprawiamy się z każdym wyścigiem i damy z siebie wszystko, by kontynuować na tej drodze.”

Michael Ruben Rinaldi: P7 -> P4: „Jestem zły, to jest nieuniknione. Miałem dobry start w 2. wyścigu, czucie motocykla było doskonałe. Udało mi się objąć prowadzenie ze sporą przewagą. Potem zobaczyłem czerwoną flagę, najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, ale oczywiście byłem rozczarowany. Czułem, że mam wszystko by wygrać ten wyścig. Po restarcie znowu miałem solidną przewagę, dopóki nie straciłem przyczepności przodu. Musimy spojrzeć na dobre rzeczy, które tu zrobiliśmy i zaczniemy w Europie od nowa.”

Remy Gardner: P20 -> P7: „Naprawdę, nie wiedziałem czy dam radę dzisiaj wystartować, ale pojechałem! Daliśmy z siebie wszystko w wyścigu Superpole, odrobiłem osiem pozycji. Potem, w drugim wyścigu znów pokazaliśmy dobrą szybkość, ponownie startując na końcu stawki. Musimy patrzeć na pozytywy – znowu byliśmy szybcy, i nie możemy się doczekać kolejnych rund. Teraz skupiamy się na odpoczynku, odpowiednio wykorzystamy wolny czas, i zobaczymy co nas czeka.”

Scott Redding: P9 -> P10: „To był trudny weekend. Mamy dużo do zrobienia, ponieważ bardzo cierpimy. Mandalika może jest inna, musimy zobaczyć. W ostatnim wyścigu byłem całkiem zadowolony z osiągów. Popełniłem błąd w pierwszym zakręcie, który kosztował mnie kilka pozycji. To znowu było trochę niefortunne, ponieważ przewróciłem się, tuż przed pojawieniem się czerwonej flagi, a potem nie cofnęli się o jedno pełne okrążenie, więc spadłem z ósmego na 14. miejsce. Miałem dobry start [po wznowieniu wyścigu]. Tyle, że w tej chwili stawka jest tak ciasna, że naprawdę trudno jest coś zyskać. Ukończyłem więc na dziesiątym miejscu. Cieszyłem się, że ukończyłem wyścig. Po raz pierwszy w tym roku czułem się bardziej komfortowo na motocyklu. Mam nadzieję, iż teraz będziemy mogli budować na tym przez resztę sezonu.”

Jonathan Rea: P4 -> DNF: „To był bardzo trudny weekend, bez zbyt wielu pozytywów. Poziom przyczepności był bardzo niestabilny od piątku, kiedy poziom przyczepności był naprawdę niski, ale w dniu wyścigu zrozumieliśmy, że trakcji będzie sporo. Tak więc nigdy nie dopracowaliśmy idealnie ustawień, ale czułem, że staliśmy się lepsi. W wyścigach czułem, że mój rytm jest w porządku, ale niestety w wyścigu Superpole znalazłem się w grupie i bardzo trudno było  wyprzedzać. W drugim wyścigu puścił mi przód. Nie jestem pewny dlaczego, ale było całkiem wietrznie w tamtym miejscu. Myślę, że wiatr po prostu podniósł przód. Jestem sfrustrowany, trudno było mi kogoś wyprzedzić przy przyspieszaniu lub hamowaniu. Czasami jechałem powyżej limitu, na hamowaniach i w zakrętach, starając się trzymać grupy. Ale musimy zaakceptować ten trudny weekend, spróbować wyciągnąć z niego wnioski, a potem zostawić to za sobą, kiedy wrócimy do Europy. Teraz będziemy mieć znacznie więcej informacji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,345 sek