Home / WSBK / Voltcom Crescent Suzuki przed domową rundą na Donington Park

Voltcom Crescent Suzuki przed domową rundą na Donington Park

Laverty

Już w najbliższy weekend zespół Voltcom Crescent Suzuki przy wsparciu polskiej firmy GRANDys duo wystartuje w jedynym w tym sezonie domowym wyścigu. Po zmianach w kalendarzu eni World Superbike Championship najlepsi zawodnicy startujący w mistrzostwach motocykli produkcyjnych pojawiają się na Wyspach tylko raz, na legendarnym torze Donington Park.

Donington Park, jeden z najwspanialszych torów w Europie, na którym w przeszłości odbywały się też zawody Grand Prix oraz F1 swoją historię pisze od roku 1931. Tor składa się z dwunastu zakrętów i ma długość 4023 metrów. Pierwsze zawody zaliczane do mistrzostw Świata Superbike odbyły się tu już w 1988 roku.

Po pozytywnych testach na torze Imola Eugene Laverty i Alex Lowes liczą na udany start przed własną publicznością. W zeszłym sezonie Laverty był na Donington trzeci w drugim wyścigu. Lowes w drodze po tytuł Mistrza brytyjskich Superbike wygrał w sezonie 2013 oba wyścigi na tym wspaniałym obiekcie. Liczymy, że i w tym roku obaj nasi zawodnicy pokażą maksimum swoich możliwości i z Donington wrócą w lepszych humorach niż z Włoch.

Zawodnicy Voltcom Crescent Suzuki zaczęli rundę od dzisiejszych spotkań z fanami w ramach akcji charytatywnej „Riders for Health”. Od piątkowego poranka będą już dosiadać swoich Suzuki GSX-R 1000 podczas wolnych treningów. Sobota to ostatni trening wolny i kwalifikacje. W niedzielę wyjątkowo wyścigi będą o innych porach niż zazwyczaj. Pierwszy wyścig zaplanowany jest na godzinę 13 czasu polskiego, drugi raz zawodnicy wystartują o 16.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Eugene Laverty:

„W ubiegłym roku w końcu zdobyłem swoje pierwsze podium w  Donington, od czasu mojego powrotu do Mistrzostw w 2007. To nigdy nie był łatwy tor dla mnie, ale rezultat z ubiegłego roku jest zachęcający dla mnie. Ostatnio mieliśmy trudne wyścigi, dlatego dobrze byłoby to odwrócić i ukończyć na podium przed własną publicznością. Nie mogę się już doczekać tego weekendu, który będzie domową rundą naszego zespołu i wie, że fani będą nam dopingować! „

Alex Lowes:

“Nie mogę się już doczekać Donington w ten weekend. To tylko 10 minut od mojego domu, więc moja wiedza o nim powinna mi dodatkowo pomóc. Od piątku rano ruszamy ostro do pracy z moim zespołem, aby być gotowym na niedzielne wyzwanie. Donington był zawsze moim ulubionym torem, z którym mam dobre wspomnienia z ubiegłego roku, więc jestem zmotywowany, aby zrobić dobre przedstawienie dla naszych fanów, w ramach jedynego w pełni brytyjskiego zespołu w WSBK w tym roku.”

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,385 sek