Home / WSBK / Walka o tytuł wkracza w decydujący etap

Walka o tytuł wkracza w decydujący etap

Superbike World Championship 2012 wchodzi w decydującą fazę. Podczas przedostatniej rundy, która odbędzie się na torze Autodromo Internacional Algarve w Portimao, lista kandydatów do mistrzowskiego tytułu stopniała praktycznie do trzech nazwisk. Max Biaggi i Marco Melandri – bodaj dwaj z najbardziej znani zawodnicy w wyścigach motocyklowych na świecie, będą walczyć w niedzielę wraz z objawieniem roku – 26-letnim Tomem Sykesem z Wielkiej Brytanii o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Na torze Nurburgring w Niemczech 41-letni Włoch z zespołu Aprilia Racing świętował swoje piąte zwycięstwo w ​​ sezonie 2012 i 21 w serii Superbike, zdobywając 28 punktów więcej od swego najgroźniejszego  rywala – Marco Melandriego z BMW Motorrad Motorsport, który po swoich przewrotkach – po raz pierwszy nie zdobył żadnych punktów do klasyfikacji generalnej. Biaggi obecnie przewodzi w tabeli z 9,5 pkt przewagi nad Melandrim ale dwaj Włosi są mocno naciskani przez coraz bardziej groźnego Toma Sykesa z zespołu Kawasaki Racing Team. Ma on teraz zaledwie 26,5 punktów straty do „Rzymskiego Cesarza”  i 17 do #33. W przypadku równej ilości punktów ostateczne pozycje będą ustalone przez największą liczbę zwycięstw w sezonie. Obecnie Melandri ma ich sześć, Biaggi pięć a Sykes dwa.

Bitwa o tytuł jest teraz praktycznie sprawą trójstronną, choć panujący Mistrz Świata Carlos Checa  z zespołu Althea Racing Ducati, który ma 70,5 punktu straty, oraz mocno zapracowany kierowca z Irlandii Północnej – Jonathan Rea (Honda World Superbike Team) mając 92,5 punktu do lidera – wciąż mają matematycznie szanse na tytuł.

Również i tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów nie jest jeszcze przesądzony. Po nieudanym dla BMW weekendzie na Nurburgringu, na czoło ponownie wysunęła się Aprilia, która ma teraz 7,5 punktu przewagi nad BMW. Trzecią lokatę zajmuje Ducati, które ma już 42,5 punktu straty do Aprili. Ostatnim producentem, który może jeszcze się liczyć w walce o zwycięstwo jest Kawasaki, których strata wynosi jednak 62 punkty. Z walki o triumf wyłączone są już Honda i Suzuki, których strata punktowa jest już zbyt duża.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,390 sek