Home / Slider / WSBK, Phillip Island: Wypowiedzi zawodników po 1. wyścigu

WSBK, Phillip Island: Wypowiedzi zawodników po 1. wyścigu

Zwycięstwem Alvaro Bautisty (Ducati) zakończył się pierwszy wyścig na torze Phillip Island, otwierającym tegoroczną rywalizację klas World Superbike oraz World Supersport. W wyścigu Superbike’ów podium uzupełnili Jonathan Rea (Kawasaki) i Toprak Razgatlioglu (Yamaha). Oto wypowiedzi bohaterów pierwszego dnia akcji w sezonie 2023.

Alvaro Bautista: P2 (start) -> P1 (finisz): „Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, głównie dlatego że byliśmy w stanie to zrobić, w kompletnie innych warunkach do tych jakie mieliśmy na testach. Nie mieliśmy żadnych danych, więc trzeba było być bardzo skupionym, w szczególności na pierwszych okrążeniach, aby dobrze zrozumieć panujące warunki i znaleźć swój limit. Mamy zwycięstwo, najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu. Ale jak mam być szczery, to chcę żeby jutro było sucho.”

Jonathan Rea: P4 ->P2: „Poszedłem do Johna McPhee (WorldSSP), by spytać go jakie są warunki na mokrym torze. Byłem prawie pewny, że użyjemy deszczowych ustawień. Miałem dobry start i czułem się dobrze. Skupiłem się na jeździe, gdy dopadł mnie problem z quickshifterem. Musiałem sobie przypomnieć jak się bez niego jeździ. Kiedy wyprzedził mnie Alvaro Bautista, widziałem że on jest szybszy w niektórych miejscach. Próbowałem jechać bez quickshiftera, ale to było bardzo trudne, tym bardziej kiedy odpuszczałem gaz będąc na krawędzi opony z nieodpowiednimi obrotami. Było bardzo łatwo stracić tył. Naciskałem, ale im bardziej to robiłem tym więcej problemów się pojawiało, tyle że kiedy widzisz Alvaro, który ci odjeżdża, a za tobą Toprak się zbliża, ciężko jest nie próbować. Więc był to nerwowy wyścig, nie było tyle przyczepności co w listopadzie. Przed wyścigiem celowałem w podium i to osiągnęliśmy.”

Toprak Razgatlioglu: P1 -> P3: „Bardzo się cieszę, że znowu jesteśmy na podium w pierwszym wyścigu sezonu. Miałem problem z przyczepnością z tyłu, w szczególności w prawych zakrętach, więc próbowałem znaleźć inną linię, gdzie będzie więcej przyczepności. Tak czy inaczej, jesteśmy trzeci, to dobra motywacja! Cieszę się, że poprawiamy się na deszczu, potrzebuję jeszcze trochę przyczepności i będę mógł walczyć z Johnnym i Alvaro. Oby jutro było więcej walki, nie lubię jeździć samemu tak jak dziś. Pole position to też miła niespodzianka! W piątek oraz na testach pracowaliśmy nad ustawieniami na wyścig, ale dzisiaj rano w końcu czułem się lepiej. Pierwszy raz w tym tygodniu użyłem opony SC0 w kwalifikacjach i od razu miałem więcej trakcji.”

Andrea Locatelli: P9 -> P4: „Cieszę się z finiszu w pierwszej piątce – skończyłem czwarty, miałem trochę skomplikowane kwalifikacje, straciłem 0.2-0.3s do pierwszego rzędu, gdyż różnice były bardzo małe. Byłem szybki i gotowy na suchy wyścig. Ale potem ścigaliśmy się w deszczu i moje czucie nie było złe. Pierwszy raz używałem nowych części w deszczu. Generalnie jestem szczęśliwy z tego rezultatu, bez błędów, nie mogę się doczekać jutra. Myślę, że będziemy kontynuować świetną jazdę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iker Lecuona: P11 -> P6: „Szóste miejsce, nie jest źle, biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy wyścig w SBK w pełni deszczowych warunkach. Nauczyłem się sporo o motocyklu i oponach podczas tego wyścigu. Czułem się dobrze, odrobiłem sporo pozycji na pierwszych sześciu, siedmiu okrążeniach. Utrzymywałem dobre tempo na końcu wyścigu i obroniłem się przed Reddingiem, więc jestem w miarę szczęśliwy, nie w pełni, bo wiem że mogliśmy poradzić sobie lepiej. Byłem bardzo zły po Superpole. Po tym jak wykręciłem 1’29.7 rano, spodziewałem się być szybszy, może nie pierwsza linia, ale druga na pewno. Jutro spróbujemy poprawić naszą pozycję w wyścigu Superpole.”

Scott Redding: P13 -> P9: „Superpole było ciekawe. Dałem z siebie wszystko co miałem, zakwalifikowałem się 13. więc lepiej niż jeździłem przez cały weekend. Nie byłem szczęśliwy, ale przynajmniej było lepiej niż wcześniej. Okazało się, że mamy mokry wyścig bez żadnych okrążeń na deszczu. Musiałeś pojechać z czuciem. I szczerze, czułem się całkiem nieźle w pierwszej połowie wyścigu. Byłem pewny siebie, zdobywałem pozycje, czułem się dobrze. Potem kiedy paliwa zaczęło być coraz mniej, nie miałem już takiej przyczepności, miałem kilka momentów w długich zakrętach. Jechałem wolniej, ale wciąż mocno, więc uspokoiłem trochę tempo, i kiedy inni mnie wyprzedzili, znów zacząłem naciskać. Z pewnością chciałbym utrzymać P6, ale ryzyko było zbyt wysokie i nie chciałem go podejmować. Spróbujemy jutro ponownie.”

Dominique Aegerter: P3 -> P13: „Miałem sporo frajdy podczas sesji Superpole. Byłem przeszczęśliwy z mojego czasu okrążenia, zakwalifikowanie się w pierwszym rzędzie było niebywałe. Potem nadszedł czas na mój pierwszy wyścig w WorldSBK w deszczu. Nie mieliśmy żadnych danych, więc było ciężko. Pierwsze okrążenia były dobre, ale później poczułem spadek przyczepności. Będziemy pracować przez noc, by zrozumieć co się stało.  Tak czy inaczej, mamy jakieś punkty i będziemy dawać z siebie wszystko jutro, by zdobyć dobry rezultat, w miejmy nadzieję suchych wyścigach.”

Michael Ruben Rinaldi: P6 -> P14: „Nie tak chcieliśmy zacząć nowy sezon. Mieliśmy sporo pewności siebie, ale pogoda zmieniła stan gry i w tych warunkach, nie potrafiłem być szybki od samego początku. Czasem musisz pozostać spokojny i spróbować nie przesadzić, by nie ryzykować opuszczenia kolejnych wyścigów. Jestem pewien, że jutro wrócimy na pozycje, na których pokazaliśmy w testach, że możemy być cały czas.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródła: inf. prasowe

 

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 2

  1. Dobry wyścig choć szkoda problemów Jonathana z tym quickshifterem… Było bardzo widać jak manetką zapierdzielał. Jutro mam nadzieję na suchy Race i jeszcze większe emocje :)

  2. Świetnie, że dajecie wypowiedzi zawodników po wyścigu w jednym artykule. Fajnie gdyby zagościło to na stałe, bo stosunkowo mało dzieje się w dziale WSBK. Dzięki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 2,278 sek