Home / WSS / Lowes gotowy na walkę, Pasek na debiut w Portugalii

Lowes gotowy na walkę, Pasek na debiut w Portugalii

Brytyjczyk Sam Lowes liczy na walkę o podium w przedostatniej rundzie motocyklowych MŚ World Supersport w Portugalii. Na torze Portimao, w barwach Bogdanka PTR Honda, w MŚ zadebiutuje Adrian Pasek.

Lowes stracił co prawda matematyczną szansę na tytuł mistrza świata klasy Supersport, ale wciąż może sięgnąć po wicemistrzoswo, dlatego w dwóch ostatnich rundach cyklu zmierza walczyć o finisze w ścisłej czołówce.

W najbliższy weekend u boku Brytyjczyka, w zespole Bogdanka PTR Honda, w MŚ zadebiutuje Adrian Pasek, na co dzień reprezentujący lubelską ekipę w Pucharze Europy Juniorów.

O ile „Pasio” w swoim debiucie stawia przede wszystkim na naukę, w finisz w punktowanej piętnastce, a najlepiej w pierwszej dziesiątce, celuje trzeci z zawodników Bogdanka PTR Honda, pochodzący z RPA, Mathew Scholtz.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 14:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Nie mogę doczekać się weekendu na torze, który kocham. Mamy za sobą dwa wyścigi, w których nie udało się nam wywalczyć dobrego wyniku, choć mieliśmy świetne tempo. Zamierzam więc wyjechać na tor i dać z siebie wszystko, aby walczyć o zwycięstwa w dwóch ostatnich rundach i świetnie się bawić. Wiem, że mój zespół, Bogdanka PTR Honda, w pełni mnie wspiera i daje mi wszystko, czego potrzebuję, aby wygrać.”

Mathew Scholtz: „Po najlepszym wyniku w tym roku, wywalczonym w Rosji, byłem bardzo pewny siebie, ale ostatni wyścig w Niemczech nie potoczył się zgodnie z planem. Od tego czasu zmieniliśmy kilka rzeczy, a ja intensywnie trenowałem, więc nie mogę już doczekać się dwóch ostatnich rund. Portimao to dla mnie nowy tor, więc weekend rozpocznę spokojnie, ale liczę na równie dobry wynik, jak dziesiąte miejsce w Rosji. Oglądałem wyścigi z poprzednich lat i grałem w gry wideo, aby nauczyć się nitki toru. Jest bardzo trudna i techniczna, dlatego nie mogę doczekać się weekendu.”

Adrian Pasek: „Debiut w MŚ to dla mnie wielka szansa, ale również okazja do nauki. Jestem ciekaw jak poradzę sobie w dłuższych sesjach i wyścigu, a także w walce z najlepszymi zawodnikami. Ten weekend będzie też ważnym wprowadzeniem do sezonu 2013, ale nie celuję w konkretne pozycje. Portimao to najtrudniejszy tor, po jakim jeździłem. Potrzeba wielu okrążeń, aby nauczyć się „ślepych” zakrętów. Testowałem już wcześniej motocykl Bogdanka PTR Honda w specyfikacji Supersport i byłem pod wrażeniem mocy oraz elektroniki, ale wiem, że czeka mnie jeszcze dużo nauki i nie nakładam na siebie presji.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Sam niestety nie walczy już o tytuł mistrza świata, ale nadal możliwe są pozostałe dwa stopnie podium w tabeli. Z pewnością będzie walczył o zwycięstwa w dwóch ostatnich wyścigach i zobaczymy, gdzie uplasuje go to w tabeli. Po upadku w Niemczech, Mathew także chce pokazać się z dobrej strony, ale w ten weekend najbardziej ekscytuje nas debiut Adriana Paska w MŚ. Adrian zna tor, ponieważ ścigał się tam w ME Superstock 600 rok temu i testował już także nasz motocykl Supersport, więc mam nadzieję, że weekend sprawi „Pasiowi” dużą frajdę.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,458 sek