Home / Moto2 / Moto3 / American Racing Team zaprezentowany w Kalifornii

American Racing Team zaprezentowany w Kalifornii

W środowy wieczór, w Los Angeles odbyła się prezentacja zespołu American Racing Team. W zespole poza Cameronem Beaubierem, który przejechał już jeden pełny sezon w Moto2 (a wcześniej w 125ccm), startować będzie debiutant – Sean Dylan Kelly.

Beaubier, mający już 29 lat, w zeszłym sezonie dość przeciętnie radził sobie w stawce dużo bardziej doświadczonych w grand prix. Rywali. Mimo to, dwukrotnie zajmował piąte pozycje w rundach w końcówce sezonu, co daje nadzieje na dalsze postępy. Warto pamiętać, że Beaubier ma na koncie pięć tytułów mistrzowskich w MotoAmerica. Startował też okazjonalnie w WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Inaczej jest w przypadku Kelly’ego. 20-latek jeździł w MotoAmerica mniejszą maszyną – w klasie superport, którą zdominował wygrywając w 2021 aż 12 wyścigów. Pojechał w jednej rundzie Moto2 w Walencji, zastępując Ikera Lecuonę, jednak po kwalifikacji na 27. pozycji, w wyścigu przewrócił się na dwa okrążenia przed końcem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 1,090 sek