Home / Moto2 / Moto3 / GP Aragonii: Zwycięstwo Guevary w Moto3! Garcia i Foggia poza dziesiątką!

GP Aragonii: Zwycięstwo Guevary w Moto3! Garcia i Foggia poza dziesiątką!

Izan Guevara sięgnął po czwartą w sezonie wygraną, dzięki czemu znacznie powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Dopiero trzynasty był bowiem Sergio Garcia, natomiast czternasty Dennis Foggia. Podium uzupełnili Ayumi Sasaki i Daniel Holgado.

Zawodnicy mieli do przejechania dziewiętnaście okrążeń. Zdobywca pole position Izan Guevara utrzymał prowadzenie po starcie. Już w pierwszym zakręcie po kolizji wywrotkę zaliczyli Lorenzo Fellon, Joshua Whatley i Nicola Fabio Carraro. Na tym samym okrążeniu w „trzynastce” upadek zaliczył również Ryusei Yamanaka. Japończyk zdołał jednak powrócić do rywalizacji.

Za prowadzącym Guevarą jechali Ayumi Sasaki i Daniel Holgado. Czołowa trójka odjechała na sekundę od grupy pościgowej, którą prowadził Tatsuki Suzuki. Za Japończykiem znajdowali się Ivan Ortola, John McPhee i Deniz Oncu. Ósme miejsce zajmował Sergio Garcia, który odrabiał straty po słabym starcie. Dopiero trzynasty jechał Dennis Foggia. W czołowej dziesiątce mieścili się jeszcze David Munoz i Jaume Masia.

Na czwartym okrążeniu w piątym zakręcie czwarty Suzuki stracił aż dwie pozycje. Japończyk wyprzedzony został bowiem przez McPhee i Ortolę. Tempo rywalizacji nadal narzucali Guevara, Sasaki i Holgado. Zwiększyli bowiem przewagę nad powyższą trójką do ponad dwóch sekund. Tymczasem Garcia popełnił błąd i spadł na jedenaste miejsce. Do czołowej dziesiątki wskoczył z kolei Adrian Fernandez.

Oncu uzyskał najlepszy czas okrążenia. Turek dogonił i wyprzedził Suzukiego. Kilka zakrętów później przypuścił skuteczny atak na Ortolę. Na szóstym okrążeniu jego łupem padła czwarta lokata okupowana przez McPhee. Kompletnie nie radził sobie z kolei Foggia. Nie dość, że zajmował dopiero czternastą pozycję, to na domiar złego otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po ośmiu okrążeniach czołowa trójka posiadała już cztery sekundy przewagi nad grupą pościgową. Nadal prowadził Guevara, jednak jak cień za nim jechali Sasaki i Holgado. Jako czwarty jechał Oncu, który wyprzedzał Suzukiego i Ortolę. 0,7 sekundy za Hiszpanem znajdował się Garcia, który jechał bardzo nierównym tempem. Na tylnym kole wicelidera punktacji podążali Munoz, Masia i zamykający czołową dziesiątkę Fernandez. Jako jedenasty jechał Diogo Moreira, który otrzymał jednak ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru. Kompletnie spadło tempo McPhee. Szkot spadł dopiero na trzynaste miejsce. Dwie pozycje niżej był Foggia.

Dziesięć okrążeń do końca. Czołowa trójka w niezmienionej konfiguracji posiadała już pięć sekund przewagi nad grupą pościgową. Nadal czwarty jechał Oncu, jednak za sobą miał sznur motocykli. Garcia odważnie zaatakował Ortolę w „piątce”, jednak obaj zamiast zyskać, stracili. Na piąte miejsce awansował Munoz, który wyprzedzał Suzukiego i Fernandeza. Za ósmym Ortolą jechali Moreira i Masia. Garcia znajdował się dopiero na jedenastym miejscu, co w kontekście walki o tytuł mistrzowski bardzo komplikowało jego sytuację.

Na siedem kółek przed metą czwarty Oncu tracił do czołowej trójki już ponad siedem sekund. Za Turkiem znajdowali się Fernandez i Munoz. Siódme miejsce zajmował Suzuki, który dołączył do grona zawodników z ostrzeżeniem za przekraczanie limitów toru. Kolejne pozycje zajmowali Ortola i Masia. Garcia spadł z kolei na trzynaste miejsce.

Na czternastym okrążeniu, w dwunastym zakręcie, Munoz wypchnął z toru Fernandeza, przez co Hiszpan wypadł poza czołową dziesiątkę. Sędziowie nie pozostawili tego incydentu bez konsekwencji i nałożyli na 16-latka karę dłuższego przejazdu okrążenia.

Do końca pozostawały trzy kółka. Dystans do Guevary i Sasakiego stracił Holgado, który jechał jednak pewnie na trzecim miejscu. Karę „long-lap” za przekraczanie limitów toru otrzymał jadący obecnie na czternastej pozycji Moreira. Za czwartym Oncu trwała pasjonująca walka pomiędzy Munozem, McPhee, Ortolą i Suzukim. Na dziewiąte miejsce awansował Fernandez, który odrabiał straty spowodowane wypchnięciem przez Munoza.

Munoz odbył kare dłuższego przejazdu, w konsekwencji czego spadł na dwunastą pozycję. Za młodym Hiszpanem znajdowali się pretendenci do tytułu mistrzowskiego, Garcia i Foggia, którzy ewidentnie nie mieli swojego dnia.

Guevara i Sasaki rozpoczęli ostatnie okrążenie w kontakcie. Kierowca ekipy Jorge Martineza pojechał jednak, jak przystało na lidera klasyfikacji generalnej, dzięki czemu sięgnął po czwartą wygraną w sezonie. Podium dopełnił samotnie jadący Holgado. Jako czwarty linię mety przeciął Oncu, który „rzutem na taśmę” uniknął skutecznego ataku Fernandeza. Szóste miejsce zajął Ortola, który wyprzedził świetnie jadącego po odbyciu kary dłuższego przejazdu Munoza. Czołową dziesiątkę dopełnili Masia, Carlos Tatay i McPhee.

Dopiero trzynasty był Garcia, natomiast czternasty Foggia. To oznacza, że że Guevara znacznie odskoczył w punktacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Izan Guevara SPA Autosolar GASGAS Aspar Team (GASGAS) 37m 29.944s
2 Ayumu Sasaki JPN Sterilgarda Husqvarna Max (Husqvarna) 37m 30.901s
3 Daniel Holgado SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 37m 36.480s
4 Deniz Öncü TUR Red Bull KTM Tech3 (KTM) 37m 42.850s
5 Adrian Fernandez SPA Red Bull KTM Tech3 (KTM) 37m 46.639s
6 Ivan Ortolá SPA Angeluss MTA Team (KTM) 37m 46.665s
7 David Muñoz SPA BOE Motorsports (KTM) 37m 46.799s
8 Jaume Masia SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 37m 46.905s
9 Carlos Tatay SPA CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 37m 46.992s
10 John McPhee GBR Sterilgarda Husqvarna Max (Husqvarna) 37m 47.015s
11 Xavier Artigas SPA CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 37m 47.080s
12 Tatsuki Suzuki JPN Leopard Racing (Honda) 37m 47.111s
13 Sergio Garcia SPA Autosolar GASGAS Aspar Team (GASGAS) 37m 47.161s
14 Dennis Foggia ITA Leopard Racing (Honda) 37m 48.027s
15 Diogo Moreira BRA MT Helmets – MSI (KTM) 37m 53.386s
16 Riccardo Rossi ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) 37m 55.581s
17 Taiyo Furusato JPN Honda Team Asia (Honda) 37m 58.632s
18 Andrea Migno ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 38m 1.379s
19 Stefano Nepa ITA Angeluss MTA Team (KTM) 38m 1.469s
20 Elia Bartolini ITA QJMotor Avintia Racing Team (KTM) 38m 1.536s
21 Joel Kelso AUS CIP Green Power (KTM) 38m 1.543s
22 Scott Ogden GBR VisionTrack Racing Team (Honda) 38m 1.934s
23 Kaito Toba JPN CIP Green Power (KTM) 38m 4.359s
24 Mario Aji INA Honda Team Asia (Honda) 38m 4.691s
25 Ana Carrasco SPA BOE Motorsports (KTM) 38m 30.571s
26 Alessandro Morosi ITA MT Helmets – MSI (KTM) 38m 53.489s
27 Maria Herrera SPA Angeluss MTA Team (KTM) 38m 53.552s
Ryusei Yamanaka JPN MT Helmets – MSI (KTM) DNF
Lorenzo Fellon FRA SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Nicola Fabio Carraro ITA QJMotor Avintia Racing Team (KTM) DNF
Joshua Whatley GBR VisionTrack Racing Team (Honda) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,392 sek