Home / Moto2 / Moto3 / GP Argentyny: Arbolino wygrywa i zostaje nowym liderem Moto2! Acosta dopiero dwunasty

GP Argentyny: Arbolino wygrywa i zostaje nowym liderem Moto2! Acosta dopiero dwunasty

 arbolino

Tony Arbolino ograł Alonso Lopeza i sięgnął po zwycięstwo na torze Termas de Rio Hondo w Argentynie. Podium dopełnił Jake Dixon. Dopiero dwunaste miejsce zajął lider tabeli Pedro Acosta, w związku z czym to kierowca Marc VDS został nowym liderem mistrzostw!

Wyścig klasy pośredniej został ogłoszony jako mokry, jednak warunki były zdecydowanie lepsze od tych panujących w Moto3. Ze względu na harmonogram i związane z tym ograniczenia czasowe wyścig został skrócony do zaledwie czternastu okrążeń. Z pole position startował Alonso Lopez. Hiszpan popełnił jednak błąd, przez co spadł na piątą pozycję. Na czoło stawki wyszedł Aron Canet. Jeszcze na tym samym kółku wyprzedził go jednak Jake Dixon. Nie radził sobie z kolei Pedro Acosta, który wypadł poza czołową dziesiątkę.

Dixon narzucał tempo rywalizacji. Lopez również dobrze czuł się w tych warunkach, dzięki czemu szybko awansował na drugie miejsce. Tymczasem okazało się, że Canet popełnił falstart, w związku z czym czekała go kara podwójnego przejazdu przez dłuższą nitkę toru.

Na trzecim okrążeniu Lopez był już liderem. Hiszpan wyprzedzał Dixona i Arbolino. Piąty ze stratą blisko sekundy do Włocha jechał Darryn Binder, za którym znajdowali się Manuzel Gonzalez, Filip Salac, Albert Arenas oraz Somkiat Chantra. Czołową dziesiątkę zamykał Joe Roberts. Dopiero na osiemnastym miejscu znajdował się Acosta, który prezentował bardzo słabe tempo na mokrym torze.

Canet nie czekał długo na wykonanie kar i odbył je okrążenie po okrążeniu. Nie odniósł dużych strat, gdyż spadł zaledwie na piąte miejsce. Około 0,8 sekundy przewagi posiadał Lopez, jednak drugi Arbolino nie zamierzał składać broni i uzyskał najszybszy czas okrążenia. Gonzalez popełnił błąd, w efekcie czego spadł za Salaca. Acosta awansował na szesnastą pozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sześć okrążeń za nami. Arbolino z Dixonem próbowali zniwelować stratę do Lopeza. Obecnie oscylowała ona w granicach 0,6 sekundy. Dwie sekundy za Włochem i Anglikiem znajdował się Canet, który wyprzedził Bindera. O szóstą lokatę z Salacem pojedynkował się Gonzalez. Na czternastą lokatę awansował Acosta. Z rywalizacji w międzyczasie wycofali się Sean Dylan Kelly, David Sanchis oraz Rory Skinner.

Na przestrzeni kolejnych okrążeń Arbolino i Dixon dogonili Lopeza, pojedynkując się o prowadzenie w wyścigu. Kierowca Marc VDS był bliski skutecznego ataku na Hiszpana w zakręcie ósmym, jednak pojechał szeroko w sekcji łuków 9-10, w związku z czym manewr zakończył się niepowodzeniem. Canet zamiast odrabiać, tracił dystans do czołowej trójki. Na siedem kółek przed metą jego strata oscylowała w granicach 3,5 sekundy. Był jednak pewny swej pozycji, gdyż odskoczył od Bindera. Reprezentant RPA posiadał z kolei sekundę zapasu nad Salacem i Gonzalezem. Ósme miejsce zajmował Chantra, natomiast dziewiąte Garcia. Hiszpan wyprzedził starszego rodaka Arenasa, który zamykał czołową dziesiątkę. Na dwunastą lokatę awansował lider tabeli Acosta.

Pięć okrążeń do mety. Arbolino naciskał Lopeza. Nieco z tyłu czaił się Dixon. 3,3 sekundy za Anglikiem znajdował się Canet, który wyprzedzał z kolei Bindera o blisko pięć sekund. Były zawodnik klasy królewskiej nie mógł czuć się bezpiecznie, gdyż szybko jechał Garcia, który wyprzedził Salaca, Gonzaleza i Chantrę.

Na trzy kółka przed metą Lopez, jak to miał w zwyczaju, pojechał szeroko w „czwórce”. Wykorzystał to w końcu Arbolino, który został nowym liderem wyścigu. Wydawało się, że Hiszpan postanowił przepuścić Włocha, aby podpatrzeć jego linię jazdy. Kierowca Marc VDS prezentował jednak znakomite tempo, w związku z czym mogło okazać się to zgubne.

Arbolino wykorzystał „prezent” i rozpoczął finałowe okrążenie z przewagą niecałych 0,4 sekundy nad Lopezem. Nieco dalej znajdował się Dixon, który jednak pewnie jechał po podium. Garcia w międzyczasie wyprzedził Bindera, dzięki czemu znajdował się na piątym miejscu.

Kierowca Marc VDS przejechał szybkie i bezbłędne okrążenie, dzięki czemu niezagrożony ze strony Lopeza przeciął linię mety jako zwycięzca. Włoch tym samym został nowym liderem wyścigu, gdyż Acosta zakończył rywalizację jako dwunasty. Podium dopełnił Dixon. Samotnie na czwartej pozycji dojechał Canet. Piąty Garcia pozostawił w pokonanym polu Bindera, Salaca i Chantrę. Taj jednak został sklasyfikowany za Arenasem, gdyż dopuścił się fauli w tracie walki. Czołową dziesiątkę dopełnił Sam Lowes.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Tony Arbolino ITA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 26m 26.606s
2 Alonso Lopez SPA Beta Tools SpeedUp (Boscoscuro) 26m 27.269s
3 Jake Dixon GBR Solunion GASGAS Aspar Team (Kalex) 26m 28.567s
4 Aron Canet SPA Pons Wegow Los40 (Kalex) 26m 34.375s
5 Sergio Garcia SPA Pons Wegow Los40 (Kalex) 26m 38.560s
6 Darryn Binder RSA Liqui Moly Husqvarna Intact (Kalex) 26m 38.880s
7 Filip Salac CZE QJMOTOR Gresini Moto2 (Kalex) 26m 39.706s
8 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 26m 39.364s
9 Albert Arenas SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 26m 40.255s
10 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 26m 40.713s
11 Manuel Gonzalez SPA Correos Prepago Yamaha VR46 (Kalex) 26m 42.187s
12 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 26m 43.519s
13 Celestino Vietti ITA Fantic Racing (Kalex) 26m 43.741s
14 Joe Roberts USA Italtrans Racing Team (Kalex) 26m 52.477s
15 Fermín Aldeguer SPA Beta Tools SpeedUp (Boscoscuro) 26m 53.994s
16 Jordi Torres SPA Solunion GASGAS Aspar Team (Kalex) 26m 58.507s
17 Jeremy Alcoba SPA QJMOTOR Gresini Moto2 (Kalex) 26m 59.189s
18 Zonta Vd Goorbergh NED Fieten Olie Racing GP (Kalex) 27m 0.129s
19 Barry Baltus BEL Fieten Olie Racing GP (Kalex) 27m 0.361s
20 Soichiro Minamimoto JPN Correos Prepago Yamaha VR46 (Kalex) 27m 0.524s
21 Borja Gomez SPA Fantic Racing (Kalex) 27m 14.826s
22 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 27m 16.538s
23 Lorenzo Dalla Porta ITA Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 27m 21.793s
24 Marcos Ramirez SPA Forward Team (Forward) 27m 22.020s
25 Dennis Foggia ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 27m 22.170s
Rory Skinner GBR American Racing (Kalex) DNF
David Sanchis SPA Forward Team (Forward) DNF
Sean Dylan Kelly USA American Racing (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarze 2

  1. Tak mocnego Lopeza na mokrej nawierzchni to się nie spodziewałem.

  2. Tak mocnego Lopeza na mokrej nawierzchni to się niespodziewałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,762 sek