Home / Moto2 / Moto3 / GP Argentyny: Tatsuki Suzuki dominuje w deszczowych warunkach w Moto3! Wywrotki Masii i Oncu

GP Argentyny: Tatsuki Suzuki dominuje w deszczowych warunkach w Moto3! Wywrotki Masii i Oncu

Tatsuki Suzuki dzięki bezbłędnej jeździe pewnie sięgnął po zwycięstwo na mokrym torze Termas de Rio Hondo w Argentynie. Drugie miejsce zajął Diogo Moreira, natomiast trzecie powracający do rywalizacji Andrea Migno. Lider klasyfikacji generalnej Daniel Holgado dojechał piąty, jednak dzięki karze nałożonej na Scotta Ogdena został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Hiszpan prowadzi przed Brazylijczykiem różnicą dwóch punktów.

Wyścig rozgrywany był na mokrym torze i składał się z osiemnastu okrążeń. Z pole position startował Ayumi Sasaki. Od początku rywalizacji najlepiej spisywał się Deniz Oncu. Turek prowadził z półsekundową przewagą nad Tatsukim Suzukim i Jaume Masią. Jego dobra passa nie trwała jednak długo. Na czwartym okrążeniu, w zakręcie jedenastym, zaliczył jednak wywrotkę. Oncu zdołał powrócił do rywalizacji, jednak wypadł poza czołową dwudziestkę.

Dzięki temu na czele znalazł się duet ekipy Leoparda. Trzecie miejsce zajmował Sasaki, jednak na jego pozycję czyhał świetnie spisujący się David Almansa, który zastępował kontuzjowanego Joela Kelso. Hiszpan przypuścił skuteczny atak na Japończyka na piątym kółku. Chwilę później wyprzedził swojego rodaka Masię.

Suzuki prezentował najwyższe tempo, dzięki czemu zyskał dwie sekundy przewagi nad grupą pościgową. Almansa nie był w stanie odskoczyć od rywali, w związku z czym walka o drugie miejsce rozgrywała się pomiędzy kilkoma zawodnikami. Oprócz Hiszpana w grupie tej znajdowali się również Sasaki, Masia, a także Xavier Artigas, Daniel Holgado, Scott Ogden, Ivan Ortola, Andrea Migno oraz Diogo Moreira. W czołowej piętnastce mieścili się jeszcze David Munoz, Riccardo Rossi, David Salvador, Kaito Toba oraz David Alonso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po dziesięciu okrążeniach Suzuki miał już prawie trzy sekundy przewagi. Na czele grupy pościgowej jechał Sasaki. Japończyk otrzymał jednak polecenie oddania jednej pozycji za uderzenie Almansy w trakcie walki o pozycję. Ayumi oddał miejsce Hiszpanowi, jednak na prostej odzyskał ją dzięki wysokim prędkościom maksymalnym swojego motocykla. Na jedenastym kółku, w trzynastym zakręcie, Japończyk zaliczył jednak wywrotkę. Okrążenie wcześniej jego los podzielił Ortola.

Na osiem kółek przed metą Suzuki miał już ponad cztery sekundy przewagi nad grupą pościgową. Na jej czele jechał Masia, który w bezpardonowy sposób wyprzedził Almansę. Rozkojarzenie Hiszpana wykorzystał jego rodak Artigas. Tuż za nim znajdowali się Holgado i Migno. Świetnie spisywał się Munoz, który awansował na siódme miejsce. W czołowej dziesiątce mieścili się jeszcze Moreira, Ogden i Rossi.

Masia z każdym okrążeniem zbliżał się do Suzukiego. Tracił jednak do niego nadal 3,5 sekundy. Hiszpan odskoczył od grupy pościgowej, w której toczyła się między kilkoma zawodnikami. Grupę prowadził Artigas przed Munozem i Moreirą.

Szczęście Hiszpana nie trwało długo. Masia popełnił błąd i pożegnał się z wyścigiem w żwirze. Dzięki temu walka o drugą lokatę znów stała się otwarta. Na czele grupy pościgowej nadal jechał Artigas, jednak na cztery okrążenia przed metą zaliczył uślizg przedniego koła w „trzynastce”. W podobny sposób rywalizację zakończył Munoz. Wydawało się początkowo, że doszło między nimi do kontaktu. Z „lotu ptaka” okazało się jednak, iż obaj popełnili ten sam błąd, sami eliminując się z walki. W międzyczasie z rywalizacją pożegnał się także Marjo Aji.

Na trzy okrążenia przed metą Suzuki miał już 7,5 sekundy przewagi nad resztą. Drugie miejsce zajmował Moreira, który wyprzedził Almansę. W grze o podium liczyli się jeszcze Migno, Holgado, Ogden i Rossi.

Ostatnie kółko było spacerkiem dla Suzukiego. Walka o podium miała jednak rozegrać się pomiędzy kilkoma zawodnikami. Tor nadal był mokry, w związku z czym łatwo było o błąd. Jako pierwszy finałowe okrążenie rozpoczął Migno, który wyprzedzał Almansę i Moreirę. Za nimi znajdowali się Ogden i Rossi. Holgado po błędzie stracił z nimi kontakt. Ogden zbyt optymistycznie opóźnił hamowanie do jedenastego zakrętu, doprowadzając do upadku Almansy. Do ostatnich zakrętów o drugie miejsce walczyli Moreira, Migno i Rossi. Brazylijczyk obronił się przed Andreą, natomiast Riccardo zaliczył upadek w „trzynastce”.

Suzuki pewnie przeciął linię mety jako zwycięzca. Podium dopełnili Moreira i Migno. Czwarty linię mety przeciął Ogden, jednak do jego wyniku sędziowie doliczyli sześć sekund za wyeliminowanie Almansy, w związku z czym spadł za piątego Holgado. Kolejne pozycje należały do Stefano Nepy i Kaito Toby. Ósmy linię mety przeciął Artigas, który zdołał powrócić do rywalizacji. Czołową dziesiątkę dopełnili Ryusei Yamanaka i Salvador.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki Moto3
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Tatsuki Suzuki JPN Leopard Racing (Honda) 35m 18.099s
2 Diogo Moreira BRA MT Helmets – MSI (KTM) 35m 22.670s
3 Andrea Migno ITA CIP Green Power (KTM) 35m 22.798s
4 Daniel Holgado SPA Red Bull KTM Tech3 (KTM) 35m 26.913s
5 Scott Ogden GBR VisionTrack Racing Team (Honda) 35m 29.611s
6 Stefano Nepa ITA Angeluss MTA Team (KTM) 35m 29.964s
7 Kaito Toba JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) 35m 30.258s
8 Xavier Artigas SPA CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 35m 30.566s
9 Ryusei Yamanaka JPN Autosolar GASGAS Aspar M3 (GASGAS) 35m 30.943s
10 David Salvador SPA CIP Green Power (KTM) 35m 30.983s
11 Syarifuddin Azman MAL MT Helmets – MSI (KTM) 35m 32.132s
12 Matteo Bertelle ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 35m 38.835s
13 Romano Fenati ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 35m 44.403s
14 David Alonso COL Autosolar GASGAS Aspar M3 (GASGAS) 35m 45.623s
15 Joshua Whatley GBR VisionTrack Racing Team (Honda) 35m 55.374s
16 David Muñoz SPA BOE Motorsports (KTM) 35m 57.701s
17 David Almansa SPA CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 36m 0.058s
18 Taiyo Furusato JPN Honda Team Asia (Honda) 36m 3.882s
19 Ivan Ortolá SPA Angeluss MTA Team (KTM) 36m 5.185s
20 Filippo Farioli ITA Red Bull KTM Tech3 (KTM) 36m 5.479s
21 Ana Carrasco SPA BOE Motorsports (KTM) 36m 12.017s
22 Collin Veijer NED Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Husqvarna) 36m 13.735s
23 José Antonio Rueda SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 36m 14.951s
24 Deniz Öncü TUR Red Bull KTM Ajo (KTM) 36m 41.258s
Riccardo Rossi ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Jaume Masia SPA Leopard Racing (Honda) DNF
Mario Aji INA Honda Team Asia (Honda) DNF
Ayumu Sasaki JPN Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Husqvarna) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

  1. Bardzo mi szkoda Almansy, bo był bliski sprawienia ogromnej sensacji…
    Manewr Ogdena był idiotyczny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,893 sek