Home / Moto2 / Moto3 / GP Francji: Wygrana Holgado w Moto3! Wywrotka Moreiry!

GP Francji: Wygrana Holgado w Moto3! Wywrotka Moreiry!

Daniel Holgado, po trzech wyścigach bez podium, sięgnął po drugą wygraną w sezonie. Do końca o zwycięstwo walczył z nim zdobywca pole position Ayumi Sasaki. Podium dopełnił Jaume Masia, który obronił się przed triumfatorem dwóch ostatnich GP, Ivanem Ortolą. Do mety nie dojechał dotychczasowy wicelider tabeli Diogo Moreira.

Zawody przebiegały w słonecznych warunkach. Motocykliści mieli do przejechania dwadzieścia okrążeń. Z pole position startował Ayumi Sasaki. Japończyk utrzymał prowadzenie po starcie, jednak w szykanie Dunlopa odważnym atakiem pozycję lidera odebrał mu lider tabeli Daniel Holgado. Za Hiszpanem i Sasakim znajdowali się Diogo Moreira i Deniz Oncu. Kolejne pozycje zajmowali Andrea Migno, Jaume Masia, Ivan Ortola, Xavier Artigas i David Salvador. Czołowę dziesiątkę zamykał Ryusei Yamanaka.

Na drugim okrążeniu Oncu skutecznie zaatakował trzeciego Moreirę. Piąty Migno stracił dwie lokaty na rzecz Masii i Ortoli. Na czele podążał Holgado, jednak tuż za nim czaił się Sasaki. Masia uzyskał najlepszy czas okrążenia. Duży awans odnotował David Alonso. Kolumbijczyk był w tym momencie już na piętnastej pozycji, mimo że startował z ostatniego rzędu! Tymczasem Syariffudin Azman zaliczył wywrotkę w dwunastym zakręcie.

Na trzecim kółku Artigas przypuścił skuteczny atak na Migno. Hiszpan odnotował najszybszy czas okrążenia wyścigu. Na czele bez zmian – prowadził Holgado przed Sasakim i Oncu. Kolejne lokaty okupowali Moreira, Masia i Ortola. Na dwunastą pozycję awansował Alonso.

Na piątym okrążeniu, w ostatnim sektorze toru, Ortola odważnym atakiem zaatakował piątą pozycję Masii. Najszybszy na torze był jednak Alonso, który naciskał jedenastego Jose Antonio Ruedę. Dziesiąty Yamanaka wyprzedził Salvadora.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na szóstym kółku Ortola był już przed Moreirą. Hiszpan przypuścił skuteczny atak na Brazylijczyka przed szykaną Dunlopa. W międzyczasie ósmy Migno zaliczył wywrotkę w dwunastym zakręcie. Dla Włocha może to być póki co ostatni wyścig w tym sezonie, gdyż zastępowany przez niego Lorenzo Fellon powinien być gotowy na rundę w Mugello.

Na dziewiątym okrążeniu Yamanaka uzyskał najlepszy czas okrążenia. Nadal prowadził Holgado, jednak nie był w stanie odskoczyć od rywali. Tuż za nim znajdowali się Sasaki, Oncu i Ortola. Masia skutecznie zaatakował piątego Moreirę. Salvador wypadł tymczasem poza czołową dziesiątkę, gdyż wyprzedzili go Rueda i Alonso. Karę dłuższej pętli okrążenia otrzymał Marjo Aji. Indonezyjczyk zbyt szybko przeciął szykanę. Tymczasem z wyścigiem w wyniku wywrotki w siódmym zakręcie pożegnał się Scott Ogden.

Na jedenastym kółku Moreira upadł na torze. Na szczęście Brazylijczyk był w stanie zejść z toru o własnych siłach, a jego motocykl nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników wyścigu. Straty względem lidera tabeli w przypadku wygranej Holgado byłyby jednak bardzo bolesne. Do końca rywalizacji pozostało dziesięć okrążeń. Prowadził wyżej wspomniany Hiszpan, jednak Sasaki zdawał się nie chcieć go atakować. W grze o zwycięstwo pozostawało siedmiu zawodników. Poza pierwszą dwójką szanse na podium mieli Oncu, Masia, Ortola, Artigas i Yamanaka. Ponad 2,5 sekundy do Japończyka tracił Alonso, który uporał się z Ruedą. Kolumbijczyk notował jednak słabsze czasy okrążeń względem czołówki. Pierwszą dziesiątkę zamykał Salvador.

Na sześć okrążeń przed metą do pracy zabrał się Jaume Masia. Na piętnastym kółku kierowca Leopard Racing skutecznie zaatakował w zakręcie Garage Oncu, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce. Okrążenie później, w tym samym miejscu, wyprzedził Sasakiego. Hiszpan notował przy okazji najlepsze czasy okrążeń. Na osiemnastym okrążeniu Holgado odpowiedział jednak na świetną formę rodaka, notując nowy rekord. Na trzy kółka przed metą miał prawie pół sekundy przewagi nad Masią.

Sasaki, widząc uciekającego Holgado, wyprzedził Masię i próbował zniwelować stratę do Holgado. Liderzy wymieniali się rekordami okrążeń. Ortola naciskał Masię, który zaliczał uślizgi na wyjściach z zakrętów. Oncu dostał informację od inżyniera o zmianie mappingu na trójkę, aby próbować się utrzymać w walce o podium. Dystans stracili Yamanaka i Artigas. Japończyk jednak bez trudu uporał się z Hiszpanem.

Finałowe okrążenie jako lider rozpoczął Holgado. Blisko niego znajdowali się Sasaki, Masia i Ortola. Sasaki do końca naciskał Hiszpana, jednak zawodnik Red Bull KTM Tech3 nie popełnił błędu, dzięki czemu sięgnął po drugą wygraną w karierze. Podium dopełnił Masia, który choć stracił kontakt z czołową dwójką, to jednak obronił się przed Ortolą. Yamanaka na ostatnim okrążeniu odebrał piąte miejsce Oncu. Kolejne pozycje zajęli Artigas, Alonso i Rueda. Czołową dziesiątkę zamknął Stefano Nepa. Na ostatnim okrążeniu wywrotkę zaliczył Tayio Furusato.

Holgado, dzięki wywrotce Diogo Moreiry, znacznie powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Kolejna runda na torze Mugello.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Daniel Holgado SPA Red Bull KTM Tech3 (KTM) 34m 7.176s
2 Ayumu Sasaki JPN Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Husqvarna) 34m 7.326s
3 Jaume Masia SPA Leopard Racing (Honda) 34m 8.122s
4 Ivan Ortolá SPA Angeluss MTA Team (KTM) 34m 8.289s
5 Ryusei Yamanaka JPN Gaviota GASGAS Aspar M3 (GASGAS) 34m 9.585s
6 Deniz Öncü TUR Red Bull KTM Ajo (KTM) 34m 9.697s
7 Xavier Artigas SPA CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 34m 10.456s
8 David Alonso COL Gaviota GASGAS Aspar M3 (GASGAS) 34m 16.548s
9 José Antonio Rueda SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 34m 19.106s
10 Stefano Nepa ITA Angeluss MTA Team (KTM) 34m 21.494s
11 Joel Kelso AUS CFMOTO Racing PruestelGP (CFMOTO) 34m 21.614s
12 Kaito Toba JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) 34m 21.782s
13 Tatsuki Suzuki JPN Leopard Racing (Honda) 34m 22.253s
14 David Salvador SPA CIP Green Power (KTM) 34m 24.113s
15 Collin Veijer NED Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Husqvarna) 34m 24.145s
16 Riccardo Rossi ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) 34m 26.235s
17 Matteo Bertelle ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 34m 26.289s
18 Filippo Farioli ITA Red Bull KTM Tech3 (KTM) 34m 26.586s
19 Romano Fenati ITA Rivacold Snipers Team (Honda) 34m 26.841s
20 Ana Carrasco SPA BOE Motorsports (KTM) 34m 37.545s
21 Mario Aji INA Honda Team Asia (Honda) 34m 37.717s
22 Joshua Whatley GBR VisionTrack Racing Team (Honda) 34m 37.970s
Taiyo Furusato JPN Honda Team Asia (Honda) DNF
Diogo Moreira BRA MT Helmets – MSI (KTM) DNF
Scott Ogden GBR VisionTrack Racing Team (Honda) DNF
Andrea Migno ITA CIP Green Power (KTM) DNF
Syarifuddin Azman MAL MT Helmets – MSI (KTM) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,945 sek