Home / Moto2 / Moto3 / GP San Marino: Fenati „królem deszczu”! Festiwal upadków na Misano!

GP San Marino: Fenati „królem deszczu”! Festiwal upadków na Misano!

Dzisiejszy wyścig obfitował w wiele nieprzewidywalnych zdarzeń. Za sprawą nieprzyjaznej aury do mety dojechało zaledwie szesnastu kierowców! Niccolo Antonelli i Enea Bastianini dwukrotnie leżeli „na deskach”. „Królem deszczu” był jednak inny Włoch, Romano Fenati, który na własnej ziemi znokautował lidera tabeli Joana Mira. Wyścigu nie zakończyli inni Hiszpanie z czołówki klasyfikacji – Jorge Martin i Aron Canet – dzięki czemu zawodnik z numerem piątym powrócił na drugie miejsce. Podium dopełnił jego rodak i zespołowy partner, Fabio Di Giannantonio.

Wyścig przez cały dystans przebiegał w niezwykle trudnych warunkach, co zwiastowało nam wiele incydentów. Już na pierwszych okrążeniach ton rywalizacji nadawali Romano Fenati, Joan Mir i Jorge Martin. Czołowa trójka odjechała reszcie stawki na kilka sekund. Grupę pościgową prowadził Bo Bendsneyder. Na przestrzeni zaledwie kilku okrążeń z toru wypadło kilku zawodników, między innymi Gabriel Rodrigo, Enea Bastianini i Tatsuki Suzuki. Tylko Włoch powrócił do rywalizacji.

Fenati z każdym kółkiem narzucał coraz lepsze tempo, dzięki czemu oddalił się od Mira i Martina. Bendsneyder z kolei trzymał kilka metrów przewagi nad Philippem Oettlem, Fabio Di Giannantonio i Aronem Canetem. Czołową dziesiątkę dopełniali z kolei Nicolo Bulega, Juanfran Guevara i Ayumi Sasaki.

Na osiemnaście okrążeń przed metą, na wyjściu z zakrętu numer sześć, Jorge Martin zaliczył niebezpieczną wysiadkę i wypadł z toru. Kółko później, zakręt wcześniej, podobny incydent przydarzył się Mirowi. Obaj jednak utrzymali się na motocyklu i mogli kontynuować jazdę. To zadziałało na korzyść Fenatiego, który jeszcze bardziej powiększył przewagę. Tyle samo szczęścia nie miał Lorenzo Dalla Porta, który zaliczył wywrotkę. I on jednak był w stanie kontynuować jazdę.

Jadący bardzo dobrym tempem Bendsneyder także nie ustrzegł się błędu. Holender wpadł w żwir w czwartym zakręcie i powrócił dopiero na dwudziestej lokacie. Festiwal upadków kontynuowali Jules Danilo, John McPhee i Niccolo Antonelli, którzy uczynili to w tym samym momencie, w szóstym zakręcie. Na piętnaście kółek przed metą, w pierwszym zakręcie, z toru wypadł także Guevara.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na czternaście kółek przed metą ponowne problemy dopadły Martina. Tym razem jednak Hiszpan zniszczył motocykl po przewrotce w pierwszym zakręcie. W tym momencie na podium znajdował się Di Giannanotnio, zespołowy partner Fenatiego, który dominował w wyścigu, prezentując wyraźnie lepsze tempo od reszty stawki. Bardzo wysoko jechał debiutant, Ayumi Sasaki, który w tym momencie znajdował się na szóstej pozycji. Niestety na dziesięć kółek przed metą, w szóstym zakręcie, zaliczył nieprzyjemną wysiadkę, przez którą został nieco poturbowany przez motocykl. Rewelacyjnie jechał Bendsneyder, który zdołał awansować na jedenaste miejsce.

Na dziesięć kółek przed metą Fenati posiadał już dwadzieścia sekund nad Mirem! O podium walczyli Di Giannantonio z Canetem. Wyraźnie odjechali od Oettla, jednak Niemiec również posiadał przewagę nad Nicolo Bulegą. Kolejne pozycje zajmowali Albert Arenas, Jakub Kornfeil i Bendsneyder, który zdołał awansować na dziewiątą pozycję. Czołową dziesiątkę dopełniał Andrea Migno. W przeciągu niecałych trzech okrążeń zmagania „na deskach” zakończyli Tony Arbolino, Marco Bezzecchi i Kaito Toba.

Ostatnie trzy okrążenia były niezwykle trudne dla garażu Romano Fenatiego, gdyż Włochowi tylko nieszczęście mogło odebrać zwycięstwo. Co ciekawe, było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie na Włocha, który najczęściej w sezonie kończył zmagania jako drugi. Nikt jednak w takim stylu w tym sezonie nie wygrał swojego wyścigu. Włoch nawiązał do GP Hiszpanii na torze Jerez de la Frontera w 2012 roku, kiedy to również zdominował zmagania Moto3. Nie wytrzymał z kolei Canet, który zaliczył wywrotkę w szóstym zakręcie. Dzięki temu spokojnie do mety dojechał Di Giannantonio. Bez presji na czwartym miejscu zmagania ukończył Oettl. Walkę o piątą lokatę wygrał Bulega, który wyprzedził Kornfeila, Bendsneydera, Arenasa i Migno. Za sprawą upadku Caneta, czołową dziesiątkę zamknął jego rodak z „dziką kartą”, Jaume Masia. Wyścig zakończyło zaledwie szesnastu zawodników! To tylko potwierdza, jak były to wymagające warunki dla motocyklistów. Czołową piętnastkę dopełnili Manuel Pagliani, Marcos Ramirez oraz Bastianini, który w tym wyścigu dwukrotnie lądował „na deskach”. Szansę na pierwsze punkty w karierze miał Fin Patrik Pulkkinen, jednak zakończył rywalizację wywrotkę na ostatnim okrążeniu.

Wyniki wyścigu Moto3 na torze Misano Adriatico o GP San Marino:

1. Romano Fenati ITA Marinelli Rivacold Snipers (Honda) 46m 24.290s
2. Joan Mir SPA Leopard Racing (Honda) 46m 52.884s
3. Fabio Di Giannantonio ITA Del Conca Gresini Moto3 (Honda) 47m 3.325s
4. Philipp Oettl GER Südmetall Schedl GP Racing (KTM) 47m 19.881s
5. Nicolo Bulega ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 47m 26.723s
6. Bo Bendsneyder NED Red Bull KTM Ajo (KTM) 47m 33.602s
7. Jakub Kornfeil CZE Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) 47m 34.274s
8. Albert Arenas SPA Aspar Mahindra Moto3 (Mahindra) 47m 37.710s
9. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 47m 47.037s
10. Jaume Masia SPA Platinum Bay Real Estate (KTM) 47m 56.736s
11. Manuel Pagliani ITA CIP (Mahindra) 48m 3.378s
12. Marcos Ramirez SPA Platinum Bay Real Estate (KTM) 48m 4.215s
13. Alex Fabbri RSM Minimoto Portomaggiore (Mahindra) +1 lap
14. Enea Bastianini ITA Estrella Galicia 0,0 (Honda) +1 lap
15. Lorenzo Dalla Porta ITA Aspar Mahindra Moto3 (Mahindra) +1 lap
Patrik Pulkkinen FIN Peugeot MC Saxoprint (Peugeot) DNF
Aron Canet SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF
Kevin Zannoni ITA Althea Racing (KTM) DNF
Kaito Toba JPN Honda Team Asia (Honda) DNF
Niccolò Antonelli ITA Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF
Tony Arbolino ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Ayumu Sasaki JPN SIC Racing Team (Honda) DNF
Marco Bezzecchi ITA CIP (Mahindra) DNF
Jorge Martin SPA Del Conca Gresini Moto3 (Honda) DNF
Juanfran Guevara SPA RBA BOE Racing Team (KTM) DNF
John McPhee GBR British Talent Team (Honda) DNF
Jules Danilo FRA Marinelli Rivacold Snipers (Honda) DNF
Adam Norrodin MAL SIC Racing Team (Honda) DNF
Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) DNF
Nakarin Atiratphuvapat THA Honda Team Asia (Honda) DNF
Gabriel Rodrigo ARG RBA BOE Racing Team (KTM) DNF

Źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,250 sek