Home / Moto2 / Moto3 / Guevara nie jedzie w Portimao i Argentynie! Torres na zastępstwo

Guevara nie jedzie w Portimao i Argentynie! Torres na zastępstwo

Izan Guevara, nie weźmie udziału w pierwszym wyścigu swojego debiutanckiego sezonu Moto2 z powodu urazu chrząstki trójkątnej włóknistej w prawym nadgarstku. Opuści też GP Argentyny. Jego zespół Gas Gas Aspar ogłosił już zastępstwo za aktualnego mistrza świata Moto3.

Guevara pokonał wysoko cenionych i bardziej doświadczonych zawodników, takich jak Sergio Garcia i Dennis Foggia, zdobywając tytuł Moto3 w 2022 roku w swoim drugim sezonie w tej kategorii. Został błyskawicznie awansowany do wyższej klasy, pozostając w zespole Aspar.

Jednak jego pierwszy przedsezonowy test w Moto2 został storpedowany przez kontuzję nadgarstka. Guevara zajął odległe 28. miejsce w tabeli czasów w Portimao. Teraz opuści nie tylko inaugurujący weekend, ale także kolejny wyścig – 2 kwietnia na Termas de Rio Hondo w Argentynie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W swoim oświadczeniu zespół Aspar poinformował, że po teście w Portimao Guevara przeszedł badania, które związane były z podejrzeniami o problemy z pompowaniem ramienia. Według zespołu, Guevara potrzebuje miesiąca na rekonwalescencję, a więc będzie pauzować „co najmniej” do trzeciej rundy na torze COTA, więc potencjalnie może go zabraknąć także w GP Ameryk.

Guevarę zastąpi dwukrotny mistrz MotoE, Jordi Torres, który przeniósł się do zespołu Aspar, a jeździł już w tej ekipie także w Moto2, tyle że dekadę temu. Sezon MotoE rozpoczyna się w maju w Le Mans, a Torres traktuje starty w Moto2 jako „dodatkowe treningi” przed rozpoczęciem serii elektrycznej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,978 sek