Home / Slider / JG Speedfit Kawasaki potwierdza pozyskanie Peter’a Hickman’a

JG Speedfit Kawasaki potwierdza pozyskanie Peter’a Hickman’a

hickyzx10

Peter Hickman, najszybszy w historii Tourist Trophy nowicjusz dołączył do zespołu JG Speedfit Kawasaki z którym będzie toczył bój na dwóch frontach- podczas pełnej serii British Superbike oraz TT na Wyspie Man.

Peter wraca do zespołu w którym wystartował w jednym z wyścigów w 2013 roku kiedy team korzystał jeszcze z motocykli Honda. Hickman rusza z nowym starym zespołem w swój 11 sezon profesjonalnego ścigania.

Team JG Speedfit startuje do nowego sezony z „kopyta”. Zawodnik z Lincolnshire będzie teraz dzielił box z James’em Ellison’em a zespół będzie wspierać fabryka.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu nawiązania współpracy z Mark’iem (szef team’u- przyp. red.) oraz resztą ekipy GBmoto. To niezwykle profesjonalny zespół posiadający wsparcie w fabryce a to połączenie wraz z nowym ZX-10R da nam najlepszą mieszankę w paddock’u. Równie nie mogę doczekać się współpracy z moim nowym partnerem, James’em Ellison’em! Jeszcze nigdy nie dzieliłem garażu ze zdobywcą mistrzowskiego tytułu. Oczywiście głównym celem jest najwięcej wygranych i podiów w nadchodzącym sezonie BSB podsumował całą sytuację Peter Hickman.

hickyulster

Peter Hickman (60), Conor Cummins (10) oraz Michael Dunlop (1) podczas tegorocznego Ulster GP

Zespół przygotowuje się do najbliższego TT równie intensywnie co do BSB. Pierwsze doświadczenia zebrali w tym roku roku z Gary’m Johnson’em, niestety bez powodzenia. Ale wydaje się, że zwycięzca tegorocznego Ulster GP na nowym ZX-10R może sporo namieszać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Naprawdę nie mogę się doczekać aby sprawdzić Kawasaki na drogach. Dla mnie to pierwsza taka sytuacja, podczas każdego z trzech wyścigów (North West, TT UlsterGP) będę dosiadał innych motocykli. Nowy Superbike wygląda imponująco na papierze i uważam, że przy wsparciu fabryki wszystkie te zalety przeniosą się zarówno na tor jak i na drogę. Moje pierwsze zwycięstwo w tym roku było niesamowitym uczuciem i mimo tego, że miałem sporo szczęścia to uważam, że w 2016 roku należy się z nami liczyć dokończył Peter.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,208 sek