Home / Slider / Michael Dunlop ponownie w zespole Hawk Racing

Michael Dunlop ponownie w zespole Hawk Racing

BMW Mottorad

BMW Mottorad

11’krotny zwycięzca TT na Wyspie Man, Michael Dunlop, w tym sezonie ponownie będzie współpracował z brytyjskim zespołem Hawk Racing który korzysta z motocykli BMW S1000 RR

Zawodnik z Irlandii Północnej dosiądzie zatem swojego ulubionego motocykla z którym zdominował zawody w 2014 roku wygrywając wtedy aż cztery z pięciu wyścigów w tym najbardziej prestiżowy Senior TT.

W zeszłym roku 26’ latek z Ballamoney nabawił się kontuzji po wypadku w wyścigu klasy Superbike. Niemniej jednak wykręcił wtedy drugie najszybsze kółko w historii TT- 132.515mph (ok.213,5km/h)

Wróciłem by wygrywać powiedział Michael

Młodszy z braci Dunlop rozpoczął swoją karierę w TT w 2007 roku. Swój pierwszy wyścig wygrał dwa lata później w klasie Supersport.

PACEMAKER BELFAST 06/06/14: Michael Dunlop (Hawk Racing BMW) celebrates on the podium after winning the Pokerstars Senior race at the 2014 Isle of Man TT

Ubiegłoroczna edycja zaczęła się fantastycznie, zrobiłem przecież naprawdę szybkie okrążenie. Niestety, dalej było już tylko gorzej. Wypadek podczas Superbike nie prognozował zbyt dobrze przed Senior TT dodał Dunlop

Przypomnijmy, że owy wypadek podczas wyścigu klasy Superbike wyeliminował Dunlopa z dalszej rywalizacji podczas TT w 2015 roku.

Moje ostatnie okrążenie na TT pokazało do czego naprawdę jestem zdolny i że, nie będę sięz nikim patyczkował. Jestem gotowy do powrotu i do ścigania.

Dunlop, wraz z zespołem, wystartuje także na North West 200 oraz Ulster GP. Utalentowany zawodnik wspomoże również swój team podczas mistrzostw British Superbike

Menadżer zespołu Steve Hicken Bardzo cieszymy się z tego, że mamy Michael’a znowu u siebie. Wiemy co musimy zrobić aby znowu dotrzeć na szczyt podczas TT, mamy jeszcze sporo czasu na przygotowania i chcemy pomów Michael’owi osiągnąć jego cele.

Tegoroczne TT zaczyna się 28 maja i potrwa do 10 czerwca.

Wypadek Michael’a widoczny z jego motocykla

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,328 sek