Home / Moto2 / Moto3 / Następca Syahrina wypadł ze składu SIC Racing

Następca Syahrina wypadł ze składu SIC Racing

Zulfahmi Khairuddin po zaledwie czterech wyścigach Moto2 w tym sezonie za porozumieniem stron rozwiązał umowę z zespołem SIC Racing Team. Malezyjczyk trafił tam tuż przed sezonem, zastępując Hafizha Syahrina, który przeszedł do MotoGP w miejsce Jonasa Folgera w Tech3 Yamaha. Był to jego debiut w Moto2.

Początek sezonu dla Khairuddina był fatalny, mimo że ma on już spore doświadczenie w mistrzostwach świata. „Po ostatnim wyścigu w Jerez, zauważyłem że bardzo trudno jest mi w jakikolwiek sposób poprawić wyniki w porównaniu do początku roku. Po rozmowach z zespołem zadecydowałem, że najlepiej dla mnie będzie zakończyć moją karierę w Moto2.” – powiedział Malezyjczyk.

W ostatnich dwóch latach Khairuddin startował w World Supersport, stanął nawet na podium w 2016 roku w swojej domowej rundzie na Sepang. Wcześniej w Moto3 jeździł na motocyklu KTM i w 2012 roku dwukrotnie finiszował na podium. W tym roku nie zdobył ani jednego punktu w Moto2.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.