Home / Gry / Polska Liga eMotoGP 2020, 5. runda: Jakubowski zwycięża na Laguna Seca!

Polska Liga eMotoGP 2020, 5. runda: Jakubowski zwycięża na Laguna Seca!

Podczas piątej rundy Polskiej Ligi eMotoGP gracze walczyli na torze Laguna Seca. Jarek Jakubowski po raz kolejny odniósł zwycięstwo umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili kolejno Michał Pilichowski oraz Konrad Łątka.

Już drugi raz zawodnicy Polskiej Ligi eMotoGP wystartowali na torze Laguna Seca. Wcześniej uczestniczyli w wyzwaniu Mateusza Kapusty ze Szkopek Teamu, w którym walczyli o zwycięstwo na Lagunie na dystansie 100%. Wyzwanie wygrał wówczas Jarek Jakubowski jadący na Ducati, który powtórzył wyczyn również podczas piątej rundy ligi. To kolejne z rzędu zwycięstwo Jarka, który powoli zyskuje coraz większą przewagę w klasyfikacji generalnej. Michał Pilichowski (Yamaha) próbował zatrzymać swojego głównego rywala, jednak ostatecznie zajął i tak bardzo wysokie drugie miejsce. Na podium wskoczył zawodnik Hondy Konrad Łątka. Kolejne wyzwanie już za tydzień. Gracze sprawdzą się na holenderskim Assen, gdzie czarnym koniem może być Krystian Milanowski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

1 miejsce: Jarek Jakubowski (Ducati) – „Wyścig na Laguna Seca chciałem pojechać bezbłędnie co praktycznie się udało. Miałem dylemat co do opon, ale wybrałem sprawdzone soft i hard, więc udało się i tym razem, szkoda że nie było walki bezpośredniej ponieważ po starcie za mną wdarło się jakieś zamieszanie i spowolniło moich rywali Pilicha i Zzzmeczonego, którym gratuluję podium. Dziękuję całej ekipie JCGROUP za wsparcie i pomoc. Na szczęście wirtualny świat zaczyna się już powoli przeplatać ze światem realnym jeżeli chodzi o jazdę po torze motocyklem, a dzięki temu będę mógł przetestować jakieś cząstkowe ustawienia na motocyklu realnym. Dziękuję wszystkim za doping!”

2 miejsce: Michał Pilichowski (Yamaha) – „Jestem zadowolony z wyścigu! Miałem tempo aby powalczyć o zwycięstwo ale niestety popełniłem mały błąd i ostatecznie udało się dojechać na drugiej pozycji. W kolejnym wyścigu nie mogę już sobie pozwolić na żadne błędy aby móc jeszcze myśleć o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej. Jeżeli będzie trzeba postawić wszystko na „jedną kartę” to zrobię to. Gratuluję chłopakom podium!”

3 miejsce: Konrad Łątka (Honda) – „Z kwalifikacji jestem bardzo zadowolony, ponieważ udało mi się zdobyć pierwsze w sezonie Pole Position. Niestety w wyścigu słabo wystartowałem tracąc kilka pozycji i do tego na pierwszym zakręcie musiałem wyjechać na żwir aby uniknąć przewrotki. Mimo problemów udało mi sie odrobić kilka pozycji lecz strata do pilich_st i jarul8200 była tak duża że musiałem ukończyć wyścig na trzeciej pozycji z czego również jestem zadowolony.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

W drugiej grupie wygrał MrNice_25 (Honda), na drugim miejscu uplasował się kiukerro (Yamaha) natomiast na trzecie miejsce wskoczył Majkelmm (Yamaha). W grupie trzeciej najszybszy okazał się mj_photogp (Ducati), drugą pozycję zajął Aro9713 (Yamaha), a trzecie miejsce MISIEK_79_PL (Yamaha).

Partnerami Polskiej Ligi eMotoGP są: Szkopek Team, Mateusz „Gucio1846” Kapusta, MOTOGP.PL, Świat Motocykli, In2Ride, JC Group, Foto Witch, Don’t Break, Mateusz Jagielski Motorsport Photographer oraz zespół rockowy Kruk.

Informacja prasowa.

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,770 sek