Home / Moto2 / Moto3 / Zespół Rossiego znów zaprezentował się w X-Factorze

Zespół Rossiego znów zaprezentował się w X-Factorze

Już trzeci raz z rzędu ekipa VR46 korzysta z czasu antenowego i dokonuje prezentacji w telewizji, we włoskiej edycji programu muzycznego X-Factor. Pokazano w nim malowanie przyszłorocznych motocykli Moto2 i Moto3, i oczywiście zawodników, którzy będą bronili barw zespołu Valentino Rossiego.

Kolory motocykli nie zmieniły się zbytnio – poza czernią, na szaro będzie pomalowana górna część zbiornika paliwa i poniżej siodła. Granatowe będą pasy, biegnące przez całą długość maszyny.

Po zwycięstwie w mistrzostwach świata Moto2, Francesco Bagnaia przeszedł do MotoGP, a zespół VR46 w jego miejsce zaangażował Nicolo Bulegę. Obok niego startować będzie Luca Marini, przyrodni brat Valentino Rossiego. Młody zawodnik ma być liderem tej ekipy. W końcówce sezonu 2018 pokazywał, że może stać się czołówką pośredniej klasy. Bulega nie stał na podium od debiutanckiego sezonu 2016, jednak większa maszyna Moto2 ma mu bardziej odpowiadać od kompaktowego Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasie Moto3 natomiast mocno liczy się na Dennisa Foggię, który już w drugim starcie dla ekipy VR46 stanął na podium. Sensacyjny zdobywca podium z GP Australii – Celestino Vietti – ma być dla niego mocną konkurencją wewnątrzespołową. Tym bardziej, że sukces Viettiego był niespodziewany, w wyścigu z dziką kartą.

Menedżer zespołu Pablo Nieto mówi: „Zamknęliśmy świetny dla as rok 2018 osiągając ważne wyniki dla całego zespołu i ludzi, związanych ze Sky i VR46, pracujących na ten projekt przez 5 ostatnich sezonów. To pasja i przywiązanie. Ale czas już myśleć o sezonie 2019: mamy czterech mocnych zawodników, w tym dwóch debiutantów, rozpoczynających nową ścieżkę. Dwaj goście mają większe doświadczenie i są gotowi do walki o czołowe miejsca.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,281 sek