Home / Artykuły / Autocasco na motocykl – zbędny wydatek czy praktyczne wsparcie?

Autocasco na motocykl – zbędny wydatek czy praktyczne wsparcie?

Posiadanie motocykla często wiąże się z pasją do jednośladów. Właściciele, którzy chcą dbać o swój pojazd, zapewne zastanawiają się, czy warto zainwestować w autocasco na motocykl. Poznaj wszystkie strony dodatkowego ubezpieczenia.

Wkrótce wyciągniesz swoje prawo jazdy na motocykl i ruszysz w drogę. Warto jednak przed rozpoczęciem sezonu pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu. Obowiązkowe OC chroni kierowców tylko przed częścią scenariuszy, jakie mogą zdarzyć się na drodze. Znacznie większą ochronę zapewnia im autocasco na motocykl. Sprawdź, jak uchronić się przed kosztownymi naprawami.

Ubezpieczenie AC motocykla – co obejmuje?

Ubezpieczenie motocykla typu autocasco jest uzupełnieniem OC, które zapewnia kompleksową ochronę właścicielowi jednośladu. Ubezpieczony ma zapewnione wsparcie na wypadek najbardziej powszechnych ryzyk, takich jak:

 • kradzież,
 • uszkodzenie (bądź całkowite zniszczenie) przez osoby trzecie,
 • uszkodzenie (bądź całkowite zniszczenie) wskutek działań sił natury,
 • uszkodzenie (bądź całkowite zniszczenie) w wyniku kolizji z winy ubezpieczonego.

Niestety w przypadku motocykli do kradzieży może dojść stosunkowo łatwo. Czasami wystarczy złodziej z lawetą albo chwila nieuwagi w kwestii zabezpieczenia pojazdu na parkingu. Dlatego czasami towarzystwa ubezpieczeniowe oferują klientom tzw. minicasco, które obejmuje wybrane ryzyka, jak np. kradzież. Nagły opad gradu albo burza również mogą zniszczyć motocykl, dlatego zwłaszcza posiadacze stosunkowo nowych maszyn decydują się na dodatkową ochronę.

Jak wybrać najlepsze autocasco na motocykl?

Kluczowe kryteria wyboru optymalnej oferty AC na motocykl to atrakcyjna cena oraz szeroki zakres ubezpieczenia. Przed podpisaniem umowy polisy, warto więc sprawdzić, czy – chociażby w przypadku szkód spowodowanych przez zwierzęta czy warunki atmosferyczne – nie ma wyłączeń lub niejasnych zapisów. Ta sama zasada dotyczy kradzieży. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą mieć różne wymagania względem właściciela, który chce zabezpieczyć się przed kradzieżą. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają przynajmniej dwóch zabezpieczeń antykradzieżowych, których obecność jest niezbędna do wypłaty odszkodowania.

Drugie kryterium to oczywiście cena. Żeby łatwo i szybko znaleźć optymalną ofertę, skorzystać z kalkulatora online, takiego jak porównywarka ubezpieczeń Punkta, gdzie w kilka chwil znajdziesz najtańsze ubezpieczenie. Autocasco na motocykl opłaca się wykupić w pakiecie z obowiązkowym OC. Wówczas klienci mogą liczyć na ofertę nawet kilkaset złotych tańszą.

Autocasco na motocykl to rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli nowych pojazdów, których naprawa może być bardzo kosztowna. Dobre ubezpieczenie docenią także posiadacze zabytkowych jednośladów, które również z czasem mogą być niezwykle cenne. AC na motocykl to również poczucie bezpieczeństwa w związku z maszyną.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

 1. od lewej do prawej

  Ubezpieczenie fajna rzecz, ale ubezpieczyciele to już inna para kaloszy. Tak Panie – pomoc w drodze, na terenie całego kraju, laweta, mechanior, kawior i dziewczynki… W rzeczywistości, gdy mi 200 km od domu padł regulator napięcia i wygotował się akumulator usłyszałem, że … pomoc i te wszystkie gadżety jak najbardziej, ale po kolizji – wypadku. Wtedy to najpewniej bym miał podwózkę karetką i miał w dupie pozostałe kwestie…

  • od lewej do prawej

   To i pracowników ubezpieczycieli „w tym burdelu mamy…” – a propos minusa za wypowiedź. Co do ceny – za motocykl o wartości 8 Tyś wyliczyli 1200 ubezpieczenia.

 2. 4500zł za ubezpieczanie AC motocykla o wartości 22.000zł. Ubezpieczenia AC na moto nie będą popularne dopóki ubezpieczyciele nie zaczną oferować normalnych stawek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,798 sek