Home / Artykuły / Jak wybrać kask dla motocyklisty?

Jak wybrać kask dla motocyklisty?

Zakup motocykla jest zawsze sporym wydatkiem, a przecież musimy jeszcze dokupić do niego odpowiednią odzież, a także kask ochronny. Renomowane produkty do ochrony głowy kosztują od 1000 do 3000 zł. Warto postawić na produkt sprawdzony od dobrego producenta, dzięki czemu będziemy mieli zagwarantowaną skuteczną ochronę głowy w razie jakiegokolwiek upadku.

Na co zwrócić uwagę wybierając kask motocyklowy?

Jednym z ważniejszych czynników przy wyborze kasku motocyklowego są materiały, z jakich został wykonany. Najpopularniejszym tworzywem jest termoplastik, z którego produkuje się najtańsze modele, ale są one dość dobrą podstawową ochroną. Jeśli więc mamy ograniczony budżet finansowy na dodatki do naszego motoru, to warto pokusić się o wybór właśnie takiego kasku. Należy oczywiście zawsze sprawdzić, czy posiada on normy bezpieczeństwa ECE R22.05, czyli certyfikat odpowiedniej jakości.

Kolejnym materiałem, z którego produkuje się kaski motocyklowe, są poliwęglany. Jest to niezwykle wytrzymałe tworzywo, które ponadto cechuje się dużą odpornością mechaniczną. Kask więc dobrze zabezpiecza w razie jakiegokolwiek wypadku, a na jego zakup musimy przeznaczyć około 500-1500 zł.

Najwyższą klasę ochronności charakteryzują się kaski motocyklowe z włókien węglowych albo szklanych. Mają największą wytrzymałość i przeszły wiele różnych testów, zanim zostały wypuszczone na rynek. Są to najlepsze produkty dla ochrony głowy doświadczonego motocyklisty, który najczęściej porusza się modelem sportowym. Wszystkie dostępne egzemplarze można znaleźć na stronie: https://defender.net.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kaski-64344.html.

Jakie ma być przeznaczenie kasku motocyklowego?

Bardzo ważnym kryterium podczas wyboru odpowiedniego kasku na motor, jest jego przeznaczenie. Dlatego jeszcze przed zakupem powinniśmy dokładnie określić, czy będziemy go używać wyłącznie do jazdy rekreacyjnej, czy może zawodowej.

Jeśli chodzi o motocykle sportowe, to w tym przypadku głowa kierowcy ułożona jest zupełnie inaczej i dlatego ważne jest, aby pamiętać o tym przy w wyborze odpowiedniego modelu, dzięki czemu zapewnimy sobie optymalne pole widzenia. Kolejnym ważnym punktem jest wentylacja, a także ograniczenie poziomu głośności wewnątrz skorupy.

W jaki sposób chronić się przed oślepiającym słońcem?

Jeżeli decydujemy się na rekreacyjną jazdę w słoneczną pogodę, to warto postawić na kask motocyklowy, który będzie nas zabezpieczał przed oślepianiem przez słońce. Opuszczona przysłona, czyli tak zwana blenda skutecznie ochroni nasz wzrok przed słonecznym blaskiem. Jest to niezbędne akcesorium dla motocyklistów poruszających się modelami turystycznymi.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,142 sek