Home / Artykuły / Kompleksowa obsługa serwisowa Porsche: Co warto wiedzieć?

Kompleksowa obsługa serwisowa Porsche: Co warto wiedzieć?

Podróżowanie samochodem – zwłaszcza tak wspaniałym jak każdy model Porsche – powinno wiązać się z bezpieczeństwem i spokojem zarówno kierowcy, jak też pasażerów. Aby tak się stało, zdecydowanie warto zadbać o kompleksową obsługę serwisową pojazdu.

Wspaniałe osiągi, idealnie precyzyjne prowadzenie, ultranowoczesne technologie, luksus i ogromna trwałość – to tylko niektóre cechy, z jakimi kojarzona jest marka Porsche. Produkowane przez nią samochody, na czele z modelem 911, doczekały się statusu kultowych. Tym bardziej ich właściciele powinni zatroszczyć się o profesjonalną obsługę serwisową. Zapewni ona nie tylko zachowanie należytego stanu technicznego pojazdu, lecz także utrzymanie jego bardzo wysokiej wartości rynkowej.

Serwis Porsche

Każdy samochód należy serwisować; wszystkich modeli Porsche, nowych i używanych, również to dotyczy. W przypadku tej marki – i wszystkich innych segmentu premium – najlepiej jest skorzystać z usług autoryzowanej stacji serwisowej. Jest ku temu kilka powodów.

Oryginalne części do wszystkich modeli

Najnowsze modele, klasyki, egzemplarze seryjne czy modele GT – w autoryzowanym serwisie każde Porsche może liczyć na pełną obsługę na najwyższym poziomie profesjonalizmu: konserwację, utrzymanie oraz naprawę. Co ważne, używane są wyłącznie oryginalne części Porsche, sprowadzane bezpośrednio z fabryki w Niemczech. Powstają one z zachowaniem surowych norm jakościowych, dzięki czemu ich użycie w pracach serwisowych gwarantuje, że przewidziany przez producenta znakomity stan techniczny samochodu zostanie zachowany. Pamiętać należy, że używanie oryginalnych części przekłada się na utrzymanie przez dany egzemplarz wysokiej wartości rynkowej; w przypadku marek premium, z Porsche na czele, jest to bardzo ważne.

Poza tym wszystkie części stosowane przez serwis objęte są dwuletnią gwarancją.

Pełen profesjonalizm

Serwis Porsche zatrudnia znakomitych fachowców, przeszkolonych do obsługi pojazdów tej właśnie marki. Znają oni na wylot każdy model, dzięki czemu doskonale wiedzą, na co zwracać uwagę i jakie naprawy przeprowadzać. W pracy stosują sprzęt i narzędzia przewidziane przez Porsche, co pozytywnie przekłada się na jakość obsługi serwisowej.

Dokumentacja

Wszelkie prace przeprowadzone przez serwis Porsche są dokładnie udokumentowane. Ma to znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży samochodu.

Serwis Porsche – zakres usług

Właściciele Porsche mogą liczyć na szeroki zakres usług serwisowych, dzięki którym ich samochód zachowa doskonały stan techniczny i wygląd.

Przeglądy i akcje serwisowe

Przeglądy to najważniejsze czynności wykonywane w serwisie. Polegają one na regularnym sprawdzaniu, w terminach podanych przez producenta, najważniejszych elementów samochodu i ewentualnej wymianie bądź naprawie zużytych lub zepsutych podzespołów. Zdarza się, że konkretny pojazd wymaga akcji serwisowej – fachowcy Porsche przeprowadzą ją bez zwłoki.

Serwis klimatyzacji

Prawidłowe działanie układu klimatyzacji ogromnie wpływa na komfort podróży, a także przyczynia się do bezpieczeństwa. Dlatego w serwisie Porsche przeprowadzana jest usługa Clima Check, obejmująca:

1) Sprawdzenie elementów układu i ewentualną wymianę filtra przeciwpyłkowego.

2) Odessanie czynnika chłodzącego.

3) Sprawdzenie szczelności układu.

4) Usunięcie wilgoci z systemu.

5) Napełnienie układu nowym czynnikiem chłodzącym i olejem w kompresorze.

6) Odkażenie układu klimatyzacji.

7) Odkażanie kanałów nawiewów.

8) Czyszczenie parownika, niezbędne w celu usunięcia grzybów, pleśni, pyłków i innych szkodliwych substancji.

Serwis kół

Serwis kół w Porsche zawiera w sobie ich czyszczenie i zabezpieczenie powłoką ceramiczną, a także serwis magazynowania. Do tego dochodzi ubezpieczenie w trakcie przechowywania kół.

Porsche SPA & Detailing

Pielęgnacja samochodowa, mająca na celu zachowanie estetyki oraz należytego stanu nadwozia i wnętrza pojazdu.

W razie potrzeby klienci Porsche liczyć mogą na samochód zastępczy.

Prawidłowo serwisowane Porsche to gwarancja bezpieczeństwa i gigantycznej frajdy płynącej z podróżowania.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Redakcja

Komentarze: 1

  1. Jak chcesz serwisować Porsche to musisz zatrudnić się w serwisie🤣

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,133 sek