Home / Artykuły / Sprężarki i ich rodzaje. Podział i zastosowanie

Sprężarki i ich rodzaje. Podział i zastosowanie

Sprężarki to urządzenia, które posiadają bardzo szeroki i zróżnicowany zakres zastosowań. O tym, do czego będą mogły zostać wykorzystane, w największej mierze decydują ich parametry. Ich znajomość oraz wiedza, jakie podstawowe rodzaje kompresorów wyróżniamy i czym różnią się między sobą poszczególne urządzenia z tej kategorii, pozwala na wybór najlepszego rozwiązania. Sprawdźmy, na jakie typy dzieli się sprężarki i czym charakteryzuje się każdy z nich.

Sprężarki śrubowe. Czym się charakteryzują i jaką pełnią funkcję?

W sprzedaży dostępny jest obecnie bardzo duży wybór kompresorów – do dyspozycji osób zainteresowanych ich zakupem są zarówno sprężarki nowe, jak i używane. Wybrane urządzenia można kupić na własność lub wynająć je na określony czas od firmy specjalizującej się w ich sprzedaży, serwisowaniu i wynajmie. Poszczególne urządzenia tego typu różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem mechanizmu sprężającego. Do najpopularniejszych i najczęściej spotykanych rodzajów kompresorów zaliczają się sprężarki śrubowe i sprężarki tłokowe.

Sprężarki śrubowe używane i nowe są zaawansowanymi pod względem technologicznym urządzeniami przeznaczonymi głównie do zastosowań przemysłowych. Jest to profesjonalny sprzęt, który może pracować w trybie ciągłym oraz osiągać przy tym wysokie wydajności. Nic więc dziwnego, że to właśnie z nich korzysta obecnie większość przedsiębiorstw, w tym szczególnie duże i średnie zakłady przemysłowe. Sprężarki śrubowe stanowią dziś bowiem podstawę większości instalacji sprężonego ciśnienia. Z uwagi na dość wysoki koszt ich zakupu, większość firm sięga po sprężarki śrubowe używane, które można nabyć w cenie sporo niższej niż zupełnie nowe urządzenia.

Sprężarki tłokowe i ich zastosowanie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Drugim rodzajem sprężarek są urządzenia tłokowe. Są to rozwiązania o prostszej konstrukcji, a w związku z tym są tańsze w zakupie, łatwiejsze w serwisowaniu, a także mniej skomplikowane w obsłudze w porównaniu ze sprężarkami śrubowymi. Urządzenia te są spotykane zarówno w profesjonalnych zakładach przemysłowych, jak i w domach, ogrodach i warsztatach. Niższy koszt związany z ich zakupem sprawia ponadto, że są zdecydowanie częściej kupowane od dużo od nich droższych sprężarek śrubowych, które są głównie użytkowane w dużych zakładach.

Wybór odpowiedniego kompresora może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy na temat ich budowy, parametrów oraz zastosowania. W związku z tym, warto skorzystać z doświadczenia i specjalistycznego know-how firmy, która zawodowo zajmuje się kompresorami – ich naprawą, konserwacją, przeglądami technicznymi, a także doradztwem w zakresie dopasowania urządzeń do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Z jej usług warto także skorzystać, jeśli rozważamy zakup wysokiej jakości urządzenia – do wyboru mamy sprężarki śrubowe używane i nowe, a także kompresory do wynajęcia dla tych firm, które w danym momencie nie mogą pozwolić sobie na zakup najlepszego sprzętu na własność.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,762 sek