Home / Artykuły / Trening na świeżym powietrzu dzięki siłowni plenerowej!

Trening na świeżym powietrzu dzięki siłowni plenerowej!

Aktywność fizyczna pozwala poprawić jakość życia. Wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Właśnie dlatego w niemal w każdym polskim mieście znajdują się popularne siłownie plenerowe, powstałe w ramach realizacji programów społecznych.

Siłownie plenerowe – co rozumiemy przez to pojęcie?

Zanim przejdziemy do korzyści związanych z taką siłownią, najpierw warto wyjaśnić, czym ona jest. Nazwa pochodzi od angielskiego określenia outdoor gym lub outdoor fitness. A więc mowa o zewnętrznej strefie złożonej z różnych przyrządów o przeznaczeniu treningowym.

Siłownia plenerowa to dobra alternatywa, gdy w okolicy brakuje fitness klubów. Oczywiście nie powstanie w każdym miejscu. Wymaga bowiem spełnienia odpowiednich warunków technicznych, a także prawnych. Nie są one jednak na tylko skomplikowane, aby stały się przeszkodą w budowie siłowni zewnętrznej na osiedlu czy w parku.

Idealna forma rekreacji

Trening siłowy na świeżym powietrzu cieszy się sporą popularnością ze względu na wspomniane we wstępie zalety. Jednak ćwiczenia pod chmurką mają jeszcze jedną przewagę nad aktywnością fizyczną w zamkniętym pomieszczeniu. Okazuje się bowiem, że promienie słoneczne pomagają podnieść poziom witaminy D.

To zalecana forma rekreacji dla całych rodzin. Czy ośmiolatek, czy sześćdziesięciolatek – każdy może skorzystać z owej siłowni. Łatwe w obsłudze, przeróżne urządzenia, jakie są dostępne w takiej strefie (m.in.: orbitrek, narciarz, rowerek, wioślarz, motylek i twister) wzmocnią u wszystkich koordynację ruchową, układ krążenia, stawy i ogólną wydolność organizmu.

Czy siłownia zewnętrzna ma jakieś wady?

To co, dla jednych jest plusem, dla innych może być minusem. Tak jest w przypadku opisywanych tutaj siłowni. Człowiek, który dopiero zaczyna swoją przygodą z różnymi ćwiczeniami i pragnie trenować systematycznie, będzie zachwycony. Siłownia ta, mimo że amatorska, pozytywnie wpłynie na nastrój i funkcjonowanie organizmu.

Ale, gdy ktoś ma na celu wyeksponowanie wszystkich partii mięśni, to będzie kręcić nosem. Siłownie postawione w plenerze, mimo że darmowe i charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji, nie przygotują do zdobywania mistrzostw w kulturystyce. Nie są na tyle profesjonalne (brak regulacji sprzętów, które szybciej mogą ulec zniszczeniu).

Jednak warto ćwiczyć na siłowni plenerowej!

Malkontenci będą jeszcze marudzić, że siłownie plenerowe nie pozwolą na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, jeśli popsuje się pogoda. To prawda – ulewa, śnieżyca, silny wiatr okażą się przeszkodą. Na szczęście przez większość miesięcy, ogólnodostępne „zabawki” spełnią swoją funkcję. Są one w miarę bezpieczne, a poprawność wykonywania ćwiczeń jest czytelnie przedstawiona w kilku punktach instrukcji (w formie piktogramu).

Jeżeli więc chcemy wprowadzić w życie ćwiczenia cardio, utrzymać prawidłową postawę ciała, uzyskać smukłą talię i pochwalić się niewielkim bicepsem, to siłownia zbudowana na otwartej przestrzeni będzie strzałem w dziesiątkę!

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,685 sek