Home / Artykuły / Zapachy samochodowe – gdzie można je umieścić? Sprawdź propozycje!

Zapachy samochodowe – gdzie można je umieścić? Sprawdź propozycje!

Zapachy samochodowe występują w wielu postaciach i można je umieszczać w różnych miejscach pojazdu, aby stworzyć w nim przyjemny zapach. Do dyspozycji są zapachy w formie zawieszek, puszek czy nakładek. Oto kilka sugestii, gdzie umieścić zapachy samochodowe!

Lusterko wsteczne

Wiszące odświeżacze samochodowe przeznaczone są do zawieszenia na lusterku wstecznym. Często są zawieszone na sznurku lub klipsie, uwalniając zapach w całym pojeździe.

Należy jednak pamiętać o tym, aby wieszać takie zapachy samochodowe tak, aby nie przeszkadzały one w jeździe i nie zasłaniały widoku.

Otwory wentylacyjne

Zaciski wentylacyjne można przymocować do otworów wentylacyjnych w samochodzie. Zazwyczaj posiadają mechanizm zatrzaskowy, który umożliwia przymocowanie ich do listew nawiewnika.

Powietrze przepływające przez nawiewnik przenosi zapach do wnętrza samochodu. Takie zapachy samochodowe nie zajmują również dużo miejsca.

Uchwyt na kubek

Odświeżacze powietrza można także umieścić w uchwytach na kubki. Większość takich zapachów pasuje do standardowych uchwytów na kubki w konsoli środkowej.

Takie miejsce na zapachy samochodowe sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy nie wykorzystuje się uchwytów do kubków do innych celów.

Pod siedzeniem

Niektóre zapachy samochodowe dostępne są w puszkach, woreczkach lub innych małych pojemnikach, które można dyskretnie umieścić pod siedzeniami.

Należy jednak pamiętać o tym, że takie zapachy samochodowe mogą przemieszczać się podczas jazdy, dlatego warto wybrać miejsce, w którym będą stabilnie zamocowane.

Na zagłówkach siedzeń

Niektóre zapachy samochodowe są dostępne w postaci klipsów lub woreczków, które można przymocować do siedzeń. Takie umiejscowienie pozwala na bardziej dyskretne zastosowanie.

Kieszenie w oparciach siedzeń

Umieszczenie odświeżacza samochodowego w kieszeni tylnego siedzenia może być również bardzo dobrym rozwiązaniem, ale należy zwrócić uwagę na to, aby nie zabrudziło ono materiału.

Dywaniki samochodowe

Rozpylanie lub nakładanie środka zapachowego na dywaniki podłogowe pozwala na szybkie odświeżenie powietrza w pojeździe.

Bagażnik

Umieszczenie odświeżacza powietrza w bagażniku może pomóc w utrzymaniu świeżego zapachu w całym pojeździe. Takie zapachy samochodowe sprawdzają się wtedy, gdy w bagażniku często wozi się produkty wydzielające zapachy.

Wybierając miejsce na samochodowy odświeżacz powietrza, należy wziąć pod uwagę siłę zapachu i jego formę. Trzeba także upewnić się, że wybrane miejsce nie zasłania widoku ani nie zakłóca bezpiecznego użytkowania pojazdu.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,121 sek