Home / Galeria / Trzecia runda IDM na torze Most z udziałem Kamila Krzemienia i Jarosława Szczęsnego – fotorelacja

W poprzedni weekend w Czechach, na torze Most odbyła się trzecia runda IDM. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tamtych zawodów.

Na czeskim obiekcie rywalizowało aż osiem kategorii, każda z nich przejechała po dwa wyścigi. W pucharze Yamaha R3 bLU-cRU komplet punktów zdobył Holender Dylan Czarkowski (#12). Z kolei w Austrian Talent Cupie mieliśmy dwóch różnych zwycięzców. W sobotnim starcie triumfował Szwajcar Kimi-Nikita Gundermann (#25), a w niedzielnym Niemiec Korbinian Brandl (#93).

W klasie Supersport300 zwyciężali zawodnicy ekipy Freudenberg KTM – Paligo Racing. W pierwszym wyścigu był to Holender Walid Kahn (#93), natomiast w drugim Austriak Leo Rammerstorfer (#5). W obydwu przypadkach różnica między zwycięzcą a drugim zawodnikiem na mecie wynosiła mniej niż 0,02 sekundy!

W rywalizacji Sidecarów komplet punktów zdobyła brytyjsko/francuska załoga Tim Reeves i Kevin Rousseau (#77).  A w pucharze Twinów, piąte i szóste zwycięstwo z rzędu odniósł bezkonkurencyjny w tym sezonie reprezentant Niemiec – Justin Hänse (#63).

W pucharze Superstock, w pierwszym wyścigu zwyciężył Niemiec Philipp Gengelbach (#4), natomiast w drugim Szwajcar Michael Ghilardi (#90). Startującemu w tej klasie Polakowi – Jarosławowi Szczęsnemu (#14), niestety nie udało się zdobyć punktów. Linię mety przekraczał na 19 i 20 pozycji.

W klasie Supersport mieliśmy show w wykonaniu zawodników startujących z dziką kartą. W obydwu wyścigach na podium stawała ta sama trójka – Niemiec Patrick Hobelsberger (#52), Holender Glenn Van Straalen (#28) i Włoch Rafaele de Rosa (#14). W związku z tym, że nie zbierali oni punktów do klasyfikacji generalnej, na pozycji lidera umocnił się reprezentant Niemiec – Max Endelrein (#32), który przekraczał linię mety na czwartej i piątej pozycji.

Zmagania kategorii Superbike, po raz kolejny zdominował Markus Reiterberger (#28), który zdobył komplet punktów. Startujący w tej klasie Kamil Krzemień (#7), po trudnych kwalifikacjach musiał przebijać się z 19 pola startowego. Pierwszy wyścig ukończył na trzynastej, a drugi na jedenastej pozycji.

AUTOR: Aleksander Bala