Home / Inne / 12-letni Milan Pawelec w finale eliminacji Red Bull Rookies Cup

12-letni Milan Pawelec w finale eliminacji Red Bull Rookies Cup

Milan Pawelec – 12-letni zawodnik z Nowego Tomyśla – pomyślnie przebrnął przez wstępny etap eliminacji do przyszłorocznego pucharu Red Bulla. Polak w minionym sezonie zdobył tytuł w Pucharze Polski Pit Bike SM w klasie STOCK 150. Pokazywał się także gościnnie w wyścigach w Hiszpanii, gdzie szło mu również bardzo dobrze.

W czwartek ostatni dzień eliminacji, po których zostanie wyłoniona stawka zawodników, którzy dołączą do obsady Red Bull Rookies Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czym jest Red Bull MotoGP Rookies Cup?
Red Bull MotoGP Rookies Cup to puchar powstały w 2007 roku, zrzeszający w swoich szeregach młodych, zdolnych i piekielnie szybkich chłopaków (i czasami dziewczęta), którzy mają szansę startów przy karuzeli Grand Prix. Miniony już sezon 2019, w którym wygrał Hiszpan Carlos Tatay, liczył sobie 12 wyścigów na 7 różnych torach. Wszyscy zawodnicy pucharu ścigają się na jednakowych motocyklach, KTM-ach RC 250 R i przez cały rok nie muszą martwić się o całe wyścigowe wyposażenie.

Źródło: Red Bull

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Trzymamy kciuki. Moze w koncu Polak w GP…

  2. Jak w wieku 12 lat jest w finale eliminacji, to dobrze się zapowiada na przyszłość :)

  3. Podobno nieskończone 12. Nawet jak się nie dostanie to może za rok powalczy.
    Ja w wieku 12 byłem mistrzem prostej na takich sprzetach jak WSK 125 i fiat 126p ;) a mając 14 dostałem okazję pojeździć MZ etz 250 i nie oddałem jej przez całą niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,418 sek