Home / Inne / Absolutna dominacja Hondy w Suzuka 8 Hours!

Absolutna dominacja Hondy w Suzuka 8 Hours!

Iker Lecuona przez konieczność (jako zastępstwo) startu w GP Wielkiej Brytanii nie skorzystał z zaproszenia na długodystansowy, najważniejszy dla japońskich producentów wyścig Suzuka 8 Hours i ominął go triumf fabrycznej ekipy. Co więcej, Honda zupełnie zdominowała zawody, zajmując całe podium i w dodatku czwarte miejsce. Dopiero na piątym uplasowało się Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

O sile Hondy stanowili więc Takumi Takahashi (już piąta, rekordowa wygrana – tyle samo ma Tohru Ukawa), Tetsuta Nagashima i Xavi Vierge. W Japonii zabrakło polskich zespołów, które wrócą do rywalizacji w FIM EWC na ostatni wyścig sezonu w dniach 14-17 września na francuskim torzePaul Ricard, gdzie rozegrany zostanie 24-godzinny wyścig Bol d’Or.

Wyniki (czołowa TOP20).

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Czy mi się wydaje, czy prestiż Suzuki 8h podupadł? Ze znanych (i niejapońskich) nazwisk tylko Vierge czy ktoś jeszcze?

    • jak w zeszłym roku był jeszcze Rea,Lecuona,Haslam,Lowes a kilka lat temu Stoner,Toprak itd to w tym roku tylko Vierge. Faktycznie dziwne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 2,190 sek