Home / Inne / Biesiekirski rozpoczyna sezon mistrzostw Europy CEV Moto2 

Biesiekirski rozpoczyna sezon mistrzostw Europy CEV Moto2 

Już ósmego maja Piotr Biesiekirski rozpocznie sezon motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2 od dwóch wyścigów w Portugalii.

20-latek na tor na przedmieściach Estoril wróci na początku maja zaledwie tydzień po udanych, oficjalnych testach, podczas których przez dwa dni pokonał ponad 120 okrążeń w zmiennych warunkach.

Dla jedynego Polaka w stawce motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 będzie to czwarty sezon startów w pełnym cyklu tej prestiżowej serii. W tym roku zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic dosiądzie jednak nowego motocykla.

Prototypy napędzane silnikami Hondy zastąpią bowiem maszyny napędzane jednostkami napędowymi Triumpha o zupełnie innej charakterystyce. Na takim motocyklu Biesiekirski wystartował już rok temu w trzech wyścigach mistrzostw świata Moto2 z tzw. „dziką kartą”.

W ramach mistrzostw Europy Moto2 obędzie się w tym roku jedenaście wyścigów. Zmagania będą podzielone na siedem weekendów wyścigowych na najsłynniejszych torach MotoGP i Formuły 1 Półwyspu Iberyjskiego, jak hiszpańskie Circuit de Barcelona-Catalunya, Circuit Ricardo Tormo w Walencji, Motorland Aragon i Circuito de Jerez oraz portugalskie tory w Estoril i Portimao.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niedzielne wyścigi pierwszej rundy ME Moto2 w Estoril odbędą się odpowiednio o godzinie 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Każdy z nich będzie liczył po 18 okrążeń. Do walki stanie aż 36 zawodników z całego świata.

Zmagania tradycyjnie będzie można oglądać na YouTubie na oficjalnym kanale Finetwork FIM JuniorGP. Niedzielna relacja zaplanowana jest pod adresem https://youtu.be/cI-rbYTLTFs .

„Nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów sezonu mistrzostw Europy Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Rok temu byłem w Estoril bardzo szybki, a testy w tym tygodniu poszły bardzo dobrze, dlatego liczę na udany weekend. Ten sezon oznacza dla nas nowe wyzwanie z uwagi na zmianę motocykli, ale miałem już okazję ścigać się prototypem Kalexa z silnikiem Triumpha w MŚ Moto2, dlatego wiem mniej więcej, czego się spodziewać. Stawka jest w tym roku bardzo liczna, dlatego wszystko jest możliwe. Po dwóch nietypowych sezonach liczę także, że w tym roku znów spotkam na torach wielu polskich kibiców, których doping zawsze jest dla mnie ogromną motywacją”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. no ciekawe, może w tym roku zaliczy jakieś podium ?

  2. Bardziej obstawiam że Boscoscuro znów zdominuje cały sezon z dwoma kierowcami :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,581 sek