Home / Inne / Biesiekirski w kolejnych wyścigach mistrzostw Hiszpanii

Biesiekirski w kolejnych wyścigach mistrzostw Hiszpanii

Już w najbliższy weekend Piotr Biesiekirski wystartuje w dwóch wyścigach drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii ESBK klasy Superstock 1000. Po zwycięstwie w drugim wyścigu w Jerez de la Frontera jedyny Polak w stawce tym razem zmierzy się na wyjątkowym dla siebie torze Motorland Aragon, na którym jednak nigdy wcześniej nie jeździł swoją Yamahą R1.

Trzeci w klasyfikacji generalnej w międzynarodowej stawce klasy Superstock 1000, 21-letni podopieczny ekipy Fau55 Euvic Racing właśnie na torze Motorland Aragon debiutował w 2018 roku w mistrzostwach Europy klasy Moto2 jako zaledwie 16-latek. Na tym samym obiekcie trzy razy startował także w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2, ale nigdy nie jeździł tam Yamahą R1, której dosiada w tym roku w mistrzostwach Hiszpanii.

Zaprojektowany przez znanego z Formuły 1 Hermana Tilke, tor Motorland Aragon od kilkunastu lat gości motocyklistów mistrzostw świata MotoGP i World Superbike, mając opinię szybkiego, wymagającego i bardzo zróżnicowanego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do walki w klasie Superstock 1000 stanie w najbliższy weekend szesnastu zawodników z siedmiu różnych państw. W czwartek i piątek czekają ich po dwie 40-minutowe sesje treningowe. W sobotę o 11:20 rozpocznie się półgodzinna sesja kwalifikacyjna, a o 16:35 pierwszy z dwóch, liczących po 14 okrążeń wyścigów. Drugi odbędzie się w niedzielę o 14:00 i będzie relacjonowany na żywo na kanale YouTube hiszpańskiej federacji RFME.

„Motorland Aragon to dla mnie szczególne miejsce, z którym mam wiele wyjątkowych wspomnień związanych z moimi startami prototypami klasy Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Nigdy nie jeździłem tam jednak moją Yamahą R1, dlatego przed wyścigami czeka mnie razem z zespołem sporo pracy. Tak będzie zresztą przez cały sezon, bo jedynym torem z kalendarza mistrzostw Hiszpanii, na którym jeździłem R1-ką, jest moja „domowa” Walencja. Zdaję sobie sprawę, że po świetnym początku sezonu i zwycięstwie w Jerez oczekiwania kibiców są spore, ale podchodzę do tego weekendu jak do każdego innego i skupiam się przede wszystkim na jak najlepszym wykonaniu swojej pracy. Tym bardziej że tydzień później czekają nas pierwsze oficjalne testy przed mistrzostwami Europy Moto2”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 2,059 sek