Home / Inne / Dan Kneen partnerem Bruce’a Ansteya w zespole Padgett’s Honda

Dan Kneen partnerem Bruce’a Ansteya w zespole Padgett’s Honda

AU1280847

Dan Kneen podpisał umowę z zespołem Padgett’s Honda. Pochodzący z Wyspy Man zawodnik poszukiwał nowego team’u, poprzednio jeździł w północno irlandzkim zespole Suzuki Millsport, z którym Kneem rozstał się w lutym.

Jednakże Kneen wyciągnął królika z kapelusza dołączając do doświadczonego Anstey’a w utytułowanym zespole Clive’a Padgettsa. Dan pojedzie podczas Tourist Trophy na Wyspie Man w wyścigach klas Supersport, Superstock, Superbike oraz Senior TT. 27’latek w barwach zespołu Padgett’s wystartuje również w North West 200 oraz UlsterGP.

Dan, który zwyciężył Mistrzostwa Irish Road Racing w klasie Superbike już w swoim pierwszym roku występów w 2014 roku podsumował to następująco:  „W krótkim czasie trafiłem z niemającego nic do zaoferowania zespołu do jednego z najlepszych w paddocku. Nie jestem w stanie odwdzięczyć się Clive’owi  inaczej jak najlepszą jazdą. Jestem również bardzo podekscytowany wizją współpracy z nim oraz jego ekipą.”

„To jeden z tych teamów które zawsze się podziwia z nadzieją na to, że kiedyś i Ty będziesz miał szansę startować w jego szeregach. Dostałem swoją szansę i mam nadzieję wykorzystać ją jak najlepiej.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Również Australijczyk Cameron Donald będzie częścią teamu Padgett’s. Wystartuje na motocyklu Honda CBR 600RR w wyścigu klasy Supersport, natomiast w klasie Superbike oraz Senior będzie kontynuował współpracę z brytyjskim Nortonem.

Kneen w poprzednim sezonie prezentował się ze świetnej strony finiszując w czołowej piętnastce w każdym z solowych wyścigów oraz zdobywając się na czołową ósemkę w wyścigach Supersportów, Superstocków oraz Seniorów jednocześnie wykręcając swoje najlepsze okrążenie na Mountain Course- 129.360mph czyli nieco ponad 208km/h.
Zdobył swoje pierwsze międzynarodowe zwycięstwo po porywającej walce z Dean’em Harrisonem podczas wyścigu Supersportów na Ulster GP. Menadżer zespołu, Clive Padgett, ma nadzieję, że pomoże Kneenowi osiągnąć w nadchodzącym sezonie o wiele więcej.

Clive Padgett: „Jestem zachwycony perspektywą współpracy z Danem w 2015 roku. Jest to zawodnik którego od dawna podziwialiśmy, wykazuje ogromny potencjał lecz niestety często nie miał sposobności pokazania na co naprawdę go stać. Mamy nadzieję, że ta współpraca przerodzi się w dłuższy związek. Chcemy mieć udział w sukcesach Dana i dać mu możliwość pokazania swojego potencjału.”

Kneen będzie również startował w tym roku w wybranych rundach Krajowych Mistrzostw Superstock.

Źródło: crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 1,140 sek