Home / Slider / Zginął Dan Kneen z Tyco BMW. Pierwsza ofiara Isle of Man TT 2018

Zginął Dan Kneen z Tyco BMW. Pierwsza ofiara Isle of Man TT 2018

Niestety, jeszcze nie ruszyła właściwa, wyścigowa część tegorocznego Isle of Man TT, a pierwszy motocyklista stracił życie. W sesji kwalifikacyjnej do wyścigu Superbike przewrócił się zawodnik Tyco BMW, Dan Kneen. 30-latek w sekcji Churchtown uderzył w drzewo. Motocykl zapalił się. W godzinach wieczornych organizatorzy potwierdzili śmierć Dana Kneena.

Było to pierwsze okrążenie sesji dla klas Superbike, Superstock i Supersport. Zaraz po wypadku wywieszona została czerwona flaga. Kneen, który pochodził z Wyspy Man, zadebiutował na tym torze podczas Manx Grand Prix w 2008 roku, wygrywając trzy wyścigi. W 2017 roku po raz pierwszy stanął na podium w Tourist Trophy, w klasie Superstock.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzięki temu udało mu się dostać do fabrycznego zespołu Tyco BMW, w barwach którego stawał na podium w Ulster Grand Prix w klasach Superbike i Superstock. We wcześniejszej, wtorkowej sesji kwalifikacyjnej tegorocznego Isle of Man TT uzyskał trzeci czas.

W osobnym wypadku w tej samej sesji do szpitala trafił jeszcze inny motocyklista, jednak drugi incydent nie miał powiązania z wypadkiem Dana Kneena.

Źródło: motorcyclenews.com, speedcafe.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,344 sek