Home / Inne / Daniel Blin wiceliderem IDM Supersport po starcie sezonu na Sachsenringu!

Daniel Blin wiceliderem IDM Supersport po starcie sezonu na Sachsenringu!

Pierwsza runda w nowej dla AF Racing Team serii wyścigowej za nami. Štépán Zuda i Daniel Blin z sukcesami podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec na torze Sachsenring.

Debiut AF Racing Team w konkurencyjnej serii Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM był udany i pełen emocji. W weekend 3-5 maja na torze Sachsenring zawodnicy Ducati walczyli o najwyższe stopnie podium, a młody Czech Štépán Zuda wygrał w pierwszym wyścigu.

Idealna sobota

Sobotnia rywalizacja na torze Sachsenring praktycznie nie mogła ułożyć się lepiej. Po dobrych kwalifikacjach zawodnicy AF Racing Team uplasowali się kolejno na 5. i 6. polu startowym. Obydwaj świetnie wystartowali, a czeski zawodnik jadący z numerem #37 szybko wskoczył na 4. miejsce. Po błędzie lidera, sytuację wykorzystał Štépán i awansował na 1. pozycję, którą dowiózł do mety. Mocne, równe tempo sprawiło, że był niezagrożony.

W sobotę Daniel Blin kontrolował sytuację z 4. pozycji, obserwując walkę pomiędzy jadącymi przed nim zawodnikami. Daniel z chirurgiczną wręcz precyzją zaskoczył wszystkich wyprzedzaniem po wyjściu z ostatniego zakrętu. Efektem było 3. miejsce i podwójne podium dla zawodników AF Racing Team.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Skomplikowane warunki pogodowe w niedzielę

Niedzielne ściganie okazało się bardziej skomplikowane, głównie z powodu zmiennych warunków pogodowych. Startujący nieco przed godziną 14:00 drugi wyścig klasy IDM Supersport został przerwany z powodu opadów deszczu. Dyrekcja zawodów określiła wyścig jako deszczowy, co sprawiło, że zespoły musiały podjąć szybką decyzję – pozostać na oponach typu slick lub zmienić je na opony deszczowe.

Štépán Zuda wrócił do rywalizacji na oponach deszczowych. Niestety, tor zaczął szybko przesychać, a młody Czech tracić pozycje. Po wczorajszym zwycięstwie, dziś Stepa był ostatni.

Daniel Blin z drugiej strony został na oponach typu slick i po starcie zaczął metodycznie wyprzedzać kolejnych zawodników, awansując z okrążenia na okrążenie. Na dwa kółka przed metą Daniel zbliżył się do podium i był najszybszym zawodnikiem na torze, wykręcając najlepsze okrążenie całego wyścigu.

Świetne tempo i spokojna głowa sprawiły, że Daniel wskoczył na najniższy stopień podium ze stratą nieco ponad +0,1 sekund do poprzedzającego go Dirka Geigera. W ten sposób Daniel wraca do domu z dwoma trzecimi miejscami i prowizoryczną, drugą pozycją w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejsze warunki były nieprzewidywalne. Nie do końca było wiadomo, czy rozpada się jeszcze bardziej, czy też nitka toru przeschnie. Po starcie wyścigu pokazano czerwoną flagę i wszyscy zjechali do boksów. Trzeba było w szybkim czasie podjąć decyzję na temat opon przed ponownym wznowieniem wyścigu, który został ogłoszony jako mokry. Nasi zawodnicy podjęli dwie różne decyzje. Gratulujemy Danielowi super wyniku i podwójnego podium, a Stepie należą się słowa uznania za wczorajszą wygraną. Wierzymy, że mamy potencjał na kolejne podia. Czeka nas bardzo dużo pracy, ale jesteśmy na nią gotowi – komentuje manager zespołu AF Racing Team, Magdalena Krasicka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

IDM Sachsenring – wyniki klasy Supersport

Wyścig 1

  1. Štépán ZUDA
  2. Andreas KOFLER
  3. Daniel BLIN
  4. Luca DE VLEESCHAUWER
  5. Twan SMITS

Wyścig 2

  1. Andreas KOFLER
  2. Dirk GEIGER
  3. Daniel BLIN
  4. Lennox LEHMANN
  5. Luca DE VLEESCHAUWER

Kolejne rundy przed nami!

Kolejna, druga runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM już w ostatni weekend maja na torze Oschersleben. Relacje z zawodów będzie można niezmiennie oglądać LIVE w serwisie YouTube. Bieżące informacje na temat wyników zespołu AF Racing Team do znalezienia w mediach społecznościowych teamu.

Źródło: informacja prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,900 sek